Nasze projekty
fot. pochodzi z książki pt "Każde życie jest cudem"

„To jest tak wzruszające”. Szymon z Zespołem Downa po raz pierwszy widzi książkę ze swoim udziałem

"Nie mogę nic powiedzieć, bo to jest takie wzruszające i takie piękne" - to pierwsze słowa Szymona, który po raz pierwszy zobaczył książkę pt. "Każde życie jest cudem", która zawiera jego historię. Zobacz to piękne, pełne emocji nagranie!

Reklama

Szymon ma zespół Downa. Odkąd skończył 10 lat, marzył, aby zostać projektantem mody. Po 13 latach, w marcu 2022 roku, spełniło się jego marzenie i w Rzeszowie odbył się pokaz zaprojektowanych przez niego sukni.Wiele osób przekreśla dzieci takie jak Szymon już na starcie. Życie każdego człowieka ma taką samą wartość i to bez względu na jego osiągnięcia. Dobrze jednak sobie uświadomić jak wiele mogą dokonać i wnieść do życia rodziny oraz otoczenia osoby z różnymi chorobami czy niepełnosprawnościami.

Czytaj także >>> Dawid mógłby się nie urodzić, gdyby nie jego rodzice, dla których „Każde życie jest cudem”

Reklama

Dziś jestem wdzięczna za Szymona. On jest dla mnie darem. Nie wyobrażam sobie życia bez niego i nie zamieniłabym go na inne dziecko. Dzięki niemu czuję, że żyję. On sprawia, że wokół nas cały czas dzieją się pozytywne rzeczy. Nie sposób policzyć, ilu niezwykłych ludzi poznaliśmy dzięki niemu, ile miejsc mogliśmy zobaczyć, ile serdeczności otrzymaliśmy od ludzi z zewnątrz. Nie sposób też opisać, ile dobra otrzymaliśmy od samego Szymka. On wylewa morze miłości na nas i najbliższych. Jak widzę Szymka, który do mnie przychodzi i pyta: „Mamusiu, jak się czujesz? Jak twoje nogi, czy cię bolą? Jak było w pracy?” albo jak przynosi mi kawę do łóżka, to nie wyobrażam sobie, żeby go miało nie być – czytamy słowa Mamy Szymka w książce pt. „Każde życie jest cudem”.

Wzruszające nagranie

Szymek – jak wszyscy bohaterowie – otrzymał swój egzemplarz książki. Jego reakcja jest tak spontaniczna, a zarazem tak piękna, pełna radości i szczęścia, że trudno to opisać. Po prostu – trzeba to zobaczyć!

Pełną historię Szymka, a także innych – 32 bohaterów, możecie znaleźć w książce pt. „Każde życie jest cudem” autorstwa Zbigniewa Kaliszuka.

Reklama

Książkę kupisz tutaj >>>

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę