Nasze projekty
Reklama
fot. Wikimedia

Madonna ma “ważne sprawy” do omówienia z papieżem. „Szukam drugiej szansy”

Amerykański tygodnik „Billboard”, zamieścił wyznanie Madonny – kontrowersyjnej „ikony popkultury”. 4 maja napisała ona na papieskim Twitterze, że „choć nie byłam dziesiątki lat u spowiedzi, a trzy razy niesprawiedliwie mnie ekskomunikowano, to przysięgam, że jestem dobrą katoliczką i szukam drugiej szansy. (…) Czy byłoby możliwe na prywatnej audiencji porozmawiać z papieżem o «ważnych sprawach»?”.

Nie wiadomo, jakie to są te „ważne sprawy”, o których Madonna chciałaby porozmawiać z Franciszkiem, gdyż – jak zaznaczył tygodnik – piosenkarka „nie sprecyzowała tego w swoim wpisie”.

Madonna jest katoliczką

„Billboard” przypomniał, że 63-letnia obecnie Madonna (właśc. Madonna Louise Ciccone) została ochrzczona i wychowana w rodzinie katolickiej. Uczyła się też w szkołach katolickich i nawet „doszła” do bierzmowania. Później jednak, już jako piosenkarka, scenarzystka i tancerka, przełamując kolejne bariery obyczajowe, spotkała się co najmniej trzykrotnie ze zdecydowaną krytyką ze strony Kościoła, co sama określiła mianem „ekskomuniki”. Było to w związku m.in. z jej piosenką z 1989 „Like a prayer” (Jak modlitwa), uznaną za „bluźnierczą”. To samo dotyczyło „pokazu ukrzyżowania” (a crucifixion show) w Rzymie w 2006 r.

Patrząc na burzliwe życie tej „królowej popu”, w którym nie brakuje skandali i związków z wieloma mniej lub bardziej znanymi mężczyznami, warto zauważyć, że chrzciła ona wszystkie swoje dzieci (ma dwoje biologicznych i czworo adoptowanych Malawijczyków). Swojej pierwszej córce dała na imię Lourdes na pamiątkę – niestety tylko projektu – pielgrzymki do tego francuskiego miejsca objawień Matki Bożej. Z kolei jej wszechstronna działalność filantropijna, dotycząca m.in. chorych na AIDS, ofiar różnych klęsk żywiołowych oraz pomocy dzieciom w Afryce, nadaje się na napisanie o tym osobnej książki.

Reklama

„Królowa Popu”

Madonna, właśc. Madonna Louise Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City) jest amerykańską piosenkarką popową, kompozytorką, autorką tekstów, producentką muzyczną i filmową, tancerką, aktorką, reżyserką, scenarzystką, projektantką mody, pisarką, przedsiębiorczynią i filantropką. Uchodzi za ikonę popkultury, która przełamuje bariery obyczajowe i budzi kontrowersje. Zaliczana jest przy tym do grona najpopularniejszych muzyków w historii. Ze względu na sukcesy w przemyśle muzycznym nazywana jest „Królową Popu”. Według Księgi rekordów Guinnessa jej nagrania sprzedały się w ponad 335 milionów egzemplarzy – najwięcej spośród wszystkich piosenkarek w historii.

Ponadto jest najbardziej dochodową solistką pod względem koncertów, członkinią Rock and Roll Hall of Fame oraz laureatką niemal 300 nagród, w tym siedmiu Grammy i 20 MTV Video Music Awards. Nieprzerwanie od lat 80 należy do czołówki najpopularniejszych artystek muzycznych, a jej kariera trwa do dziś (jej najnowszy album – „Madame X”, ukazał się w 2019 roku).

Debiutowała w Nowym Jorku jako tancerka i członkini zespołów, a w 1982 rozpoczęła karierę jako solowa piosenkarka (w 1983 wydała pierwszy album „Madonna„). Szybko zdobyła międzynarodową popularność, stając się jedną z największych gwiazd na rynku muzycznym. Zaprezentowała nowatorskie podejście do teledysku i koncertu, zwracając uwagę na ich widowiskowość i teatralność.

Reklama

Od początku kariery Madonna jest również aktorką filmową i teatralną, choć – mimo zdobytego Złotego Globu – jej kreacje przeważnie spotykały się z krytyką, a ona sama zdobyła rekordową liczbę dziewięciu Złotych Malin (dla najgorszych wykonawców). W 2002 porzuciła aktorstwo, w późniejszych latach debiutując w innych zawodach związanych z filmem (reżyseria, produkcja czy pisanie scenariuszy). Począwszy od 2003 wydała kilkanaście książek dla dzieci, jest też autorką wydawnictwa Sex z 1992. Ponadto jest ambasadorką i właścicielką licznych przedsięwzięć, jak kolekcje odzieżowe czy sieć siłowni, a także prowadzi działalność przedsiębiorczą. Jest również filantropką i założycielką fundacji Raising Malawi.

KAI, kw/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę