Nasze projekty

Warsztaty dziennikarskie przed ŚDM 2016

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM we współpracy ze Stacją7 pragnie zaprosić młodzież z centrów diecezjalnych i wspólnotowych na warsztaty dziennikarskie

Reklama

Odbędą się one w dniach 20 – 21 czerwca 2015 u Ojców Pallotynów w podwarszawskim Konstancinie Jeziornie. Warsztaty są skierowane do młodzieży z centrów diecezjalnych oraz wspólnotowych, udzielających się medialnie.

 

Plan  spotkania:

 

Reklama

 

Dzień I

 

11.00 do 12.00 Marek Zając  “Ewangelia mainstreamowa” – czyli jak pisać i mówić o sprawach religijnych tym, którzy nie mają czasu długo słuchać, dużo czytać, czego unikać w materiałach prasowych i czego unikać przed kamerą (proponujemy wykład 45 minut i 15 minut rozmowy ze słuchaczami)

Reklama

 

12.15 do 13.15 ks. Przemysław Śliwiński “Katolicy w sieci”, jak komunikować się w mediach społecznościowych; jak pisać krótko i na temat? (wykład i rozmowa jak wyżej) 

 

Reklama

13.30 – OBIAD I POGADUCHY przy esspresso

 

14.15 do 16.15Ekipa Stacji7 (Adrian Wawrzyczek i Mateusz Ochman) “Duży zasięg, czyli jak skutecznie używać mediów społecznościowych?” – warsztaty z podziałem na 3 mniejsze grupki, bardzo praktyczne, w których nasi specjaliści nauczą koordynatorów, jak dobrze prowadzić profile nie tylko na FB, ale też konto na tt i instagramie; jak promować posty, wzajemnie siebie polecać i o jakich porach co wrzucać; jak przygotować dobrego mema

 

16.30 do 18.00 – Marcin Jończyk “Dobry film w necie” – warsztaty na zakończenie dnia, co warto filmować, jak montować, jak długie powinny być filmiki w sieci; a także krótki research najlepszych religijnych filmów w zasobach internetu, nie tylko polskiego.

 

18.00 Kolacja

 

19.30 Msza święta i wieczór modlitewny

 

 

Dzień II

 

9.00 do 10.00Jakub Szymczuk “Dobra fota” – lekcja robienia dobrych zdjęć i opowieść o doświadczeniach fotoreportera

 

10.15 do 11.45 Patrycja Michońska i Krzysztof Berenda “Mocny news”- wykład, jak zrobić dobrego newsa z tego co dzieje się wokół nas, co może być newsem, a co nie; jak wyłapywać ważne sprawy wokół nas?

 

12.00 – Msza święta

 

13.00 – Obiad

 

13.45 do 15.00 Aneta Liberacka i Szymon Hołownia “Jak Pan Bóg łapie człowieka za serce?” warsztaty o tym, że trzeba dzielić się Ewangelią na szeroką skalę.

 

15.00 – kawa i ciacho na pożegnanie

 

Zgłoszenia prosimy kierować na maila [email protected] do 8 czerwca. Na jedną diecezję/wspólnotę przeznaczone są dwa miejsca.

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę