Nasze projekty

Światowy Dzień Radia

Teatr wyobraźni, najszybsze medium, uznanie wartości słowa - wszystkie te określenia kojarzą się z... radiem. W czwartek, 13 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Radia. Ma ponad 100 lat, świętuje zaś od dwóch. Towarzyszy większości z nas każdego dnia w przeróżnych miejscach i sytuacjach.

Reklama

– Radio to najcieplejszy, najbardziej intymny przekaz medialny, jaki płynie do człowieka – powiedział Stacji7 Adam Hlebowicz, dyrektor Radia Plus w Gdańsku. – Radio operuje przede wszystkim dźwiękiem, muzyką, ludzkim głosem. To, co jest teoretyczną ułomnością po stronie radiofonii, czyli brak obrazu, tak naprawdę jest zyskiem, bo radio nie ma możliwości straszenia krwią, przemocą, okrucieństwem. Chyba, że jest to "Wojna światów" Georga Wellsa, ale to już możemy postrzegać w kategorii niezwykłych wydarzeń kulturalnych – opowiada. Jak podkreśla "eter radiowy łączy, a nie dzieli, stąd wielka popularność programów nocnych, programów autorskich, rozmów, dosłownie na każdy temat".

 

UNESCO zwraca uwagę na znaczenie radia jako środka komunikacji na świecie. Dotyczy to zarówno krajów rozwiniętych, gdzie stacje radiowe wykorzystują nowe technologie, ale również krajów rozwijających się, gdzie radio stymuluje rozwój społeczeństwa.

Reklama
Reklama

Polecamy również:

 


Jedyne takie radio na świecie

 

Reklama
Reklama

08 grudnia 2013 r., w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Radio Niepokalanów skończyło 75 lat! Ta data to nie przypadek! Święty Maksymilian Kolbe, zakładając „miasto” na cześć Maryi, nie mógł wybrać innego dnia na emisję pierwszej audycji w Radiu, które miało szerzyć kult jego Patronki!


Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę