Nasze projekty
Reklama

Agnieszka Huf dołącza do Stacji7

Od września do zespołu redakcyjnego Stacji7 dołączy Agnieszka Huf. Zasili dział newsowy oraz poprowadzi nowy, autorski projekt portalu.

„Z zawodu – psycholog. Z pasji – bibliofil, człowiekolub, autostopowiczka. A to wszystko traci na znaczeniu wobec najważniejszego: z woli Ojca – dziecko Boże”. Tak pisze o sobie Agnieszka Huf, nowy członek naszego zespołu redakcyjnego. Chętnie podkreśla swoje śląskie korzenie i umiłowanie do wszystkiego, co śląskie.

Jest również absolwentką Akademii Dziennikarstwa, prowadzonej przez Stację7 i Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie. Wzięła udział w kursie podstawowym i później w zaawansowanym. Jak sama wspomina, już po pierwszych zajęciach wiedziała, że praca w mediach byłaby spełnieniem jej marzeń.

Od 8 lat pracowała jako psycholog, a w tym czasie rozwijała swoje dziennikarskie pasje. Współpracowała ze Stacją7 a także z katowickim Gościem Niedzielnym, miesięcznikiem Różaniec i portalem Aleteia. W swoich tekstach porusza chętnie tematy psychologiczne i społeczne. Jest też aktywnym użytkownikiem Twittera, gdzie często zabiera głos w dyskusjach dotyczących wydarzeń z życia Kościoła. W tym roku wydała również książkę pt. „Zawsze myśl o niebie… Historia Hanika – ks. Jana Machy (1914–1942)”.

Reklama

Jak zauważa Agnieszka decyzja o zmianie pracy nie była łatwa. W jednym ze swoich tweetów, dzieląc się zdjęciem z pisanego właśnie wypowiedzenia, napisała że na pewnych rekolekcjach usłyszała, że „jeśli chce chodzić po wodzie, musi zamoczyć stopy”. – Chcę służyć Kościołowi swoim pisaniem – mówi Agnieszka Huf i dodaje, że chciałaby pokazywać ludziom taki Kościół, jaki kocha –” często poraniony, ale święty obecnością Chrystusa w centrum”.

W Stacji7 nowa redaktor będzie zajmować się pracą w dziale newsowym oraz poprowadzi jeden z nowych, autorskich projektów portalu.


ZOBACZ TEKSTY AGNIESZKI HUF NA STACJI7


os/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę