Katarzyna Wysocka: przy wyborze imienia na bierzmowanie, pomyśl, kim chciałbyś być i jakie wartości chciałbyś wyznawać

"Warto przy wyborze imienia, zastanowić się nad tym, czym jest sakrament bierzmowania, dlaczego do tego sakramentu podchodzę i jakie wartości za tym idą, kim chciałbym być w przyszłości, jakie wartości chciałbym wyznawać - tymi kryteriami powinniśmy się kierować przy wyborze imienia" - mówiła w Poranku „Siódma9” redaktor portalu Stacja7.pl, Katarzyna Wysocka.

fot. marilopz/cathopic.com

Gościem dzisiejszej audycji Poranka „Siódma9” była redaktor portalu Stacja7.pl, Katarzyna Wysocka. Wraz z redaktorem Karolem Gacem rozmawiali na temat imienia do bierzmowania – czym kierować się przy wyborze, jak ułatwić sobie ten wybór. Wybraliśmy kilka podstawowych zasad, które moglibyśmy zaproponować młodym, którzy będą przystępować do sakramentu bierzmowania, z czym wiąże się wybór imienia. Pierwszym podstawowym punktem jest zwrócenie uwagi na to, aby wybrane imię nosił jakiś błogosławiony lub święty – podkreśliła Katarzyna Wysocka.

Następnym krokiem jest sprawdzenie życiorysu danego świętego oraz tego, czy dana postać jest nam faktycznie bliska. Czy miała np. podobne zainteresowania, czego jest patronem, jakie ma cechy charakteru. Czy faktycznie podoba nam się brzmienie tego imienia. Czy jego wspomnienie przypada w jakąś konkretną datę, która np. wiąże się bezpośrednio z naszym życiem, albo czy jest to imię, które nosił bliski nam członek rodziny – dodaje.

Innym sposobem może być także wylosowanie takiego imienia  w wybrany przez siebie sposób.  Potem sprawdzamy życiorys świętego, który nosił to imię i może okazać się, że właśnie to wylosowane imię będzie tym, które będzie nam patronowało przy bierzmowaniu – tłumaczyła dalej.

Reklama

„Warto zastanowić się czym jest sakrament bierzmowania”

Wybór imienia przysparza często nie mały problem. Zdarza się, że przystępujący nie wiedzą czemu służyć ma ten wybór i nie zastanawiając się długo, wybierają niewłaściwie. Młodzi ludzie bardzo często podchodzą do sakramentu bierzmowania dosyć błaho, dlatego wybierają imię, które im się po prostu podoba. Zdarza się też, że imiona te są kontrowersyjne albo zagraniczne, nie do końca wpisujące się w całość sakramentu – zaznaczyła.

Warto przy wyborze imienia, kiedy pojawiają się problemy, zastanowić się nad tym, czym jest sakrament bierzmowania, dlaczego do tego sakramentu podchodzę i jakie wartości za tym idą, kim chciałbym być w przyszłości, jakie wartości chciałbym wyznawać – tymi kryteriami powinniśmy się kierować przy wyborze imienia – zakończyła.

pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę