Nasze projekty

Biblia wg ks. Pawlukiewicza: Stworzenie Ewy

Kobieta i mężczyzna. Jak pomimo różnic nauczyć się wzajemnej akceptacji? Czy te różnice są zawsze negatywne i muszą rodzić konflikty?

Reklama

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz był mistrzem duchowej prostoty, głębi i ciętego słowa, słynnym duszpasterzem akademickim, duszpasterzem parlamentarzystów, wieloletnim wykładowcą seminaryjnym. Był również zagorzałym kibicem piłkarskim, gitarzystą i fanem mocniejszego brzmienia. Chodził własnymi drogami, kochał ludzi, życie, a nade wszystko Boga, za którym poszedł do końca.

Biblia według księdza Piotra Pawlukiewicza” to autorski wybór tematyczny fragmentów audycji „Księga” emitowanych na antenie Radia Warszawa. Audycja nagrywana z Pawłem Kęską i ks. Pawlukiewiczem w latach 2014-2017, zawierała komentarze do niedzielnych czytań biblijnych.

Kolejne odcinki cyklu będą publikowane w każdą niedzielę, poniedziałek, środę i piątek na kanale YouTube Radia Warszawa oraz na portalu Stacja7.pl.

Reklama

Pierwszy odcinek cyklu „Stworzenie Ewy” dotyczy fragmentu z Księgi Rodzaju, w którym mowa o zależnościach i relacjach pomiędzy mężczyzną a kobietą. Jak pomimo różnic nauczyć się wzajemnej akceptacji? Czy te różnice są zawsze negatywne i muszą rodzić konflikty?

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę