Nasze projekty

Droga Krzyżowa. Prowadzi Prymas Wyszyński. Zapowiedź

W rozpoczynającym się Wielkim Poście zapraszamy do rozważania drogi krzyżowej prowadzonej przez Prymasa Tysiąclecia. Dzięki oryginalnym nagraniom audio, będziemy mogli rozważać poszczególne stacje, wsłuchując się w jego głos.

Reklama

Powiedziałeś ongiś, Nauczycielu nasz, słowa, które zapadają nam w duszę: “Kto chce iść za Mną, niechaj weźmie krzyż swój – na ramiona swoje i naśladuje Mnie”. Tymi słowami Prymas Wyszyński rozpoczął rozważanie drogi krzyżowej w Otwocku, 12 marca 1961 roku.

Dzięki materiałom audio z archiwum Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, możemy dziś rozważać Mękę Chrystusa wsłuchując się w głos Prymasa Tysiąclecia. Możemy usłyszeć jego zamyślenie, stanowczość, i ojcowską troskę o każdego z nas, która prowadzi nasze serca do Chrystusa.

W każdy piątek Wielkiego Postu poprzez krótkie rozważania o. Tomasza Tlałki OSPPE, będziemy zapraszać do wsłuchania się w słowa Prymasa Tysiąclecia, by wraz z nim towarzyszyć Chrystusowi na Drodze Krzyża.

Reklama

Nagrania będą także odtwarzane podczas Drogi Krzyżowej ulicami Warszawy, która odbędzie się w najbliższy piątek, 28 lutego. Mottem Drogi Krzyżowej na Starówce będą słowa “Bądź wola Twoja jako w niebie… tak i w Warszawie”. Tak jak każdego 28 dnia miesiąca, wierni będą też modlić się w katedrze o owoce beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego. 

? PRZECZYTAJ:

#1: Nie wybieraj samotności

Reklama

#2: Daj się podźwignąć

#3: Współdziałaj z Bogiem

#4: Idź naprzód!

Reklama

#5: Walcz o więcej!

“Kto chce iść za Mną, niechaj weźmie krzyż swój – na ramiona swoje i naśladuje Mnie”… Zapraszamy do wysłuchania słów wprowadzenia Prymasa Wyszyńskiego do rozważań drogi krzyżowej. Bierzemy więc obecnie nasz krzyż. Kładziemy go na swoje ramiona i z Tobą idziemy. 

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę