Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego Mt 5,14 w Warszawie zaprasza na drugą edycję wycieczek rowerowych po Puszczy Kampinoskiej „Koło puszczy. Muzealna jazda po Kampinosie”. Pierwsza wycieczka już 1 maja!
Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i teraz będzie to forma połączenia wiedzy merytorycznej o prymasie Stefanie Wyszyńskim (nierozerwalnie związanym z Kampinosem) z aktywnym wypoczynkiem na łonie natury.
Muzeum zaplanowało 7 wycieczek rowerowych, które odbędą się: 1 maja, 21 maja, 11 czerwca, 25 czerwca, 16 lipca, 6 sierpnia i 27 sierpnia. Trasy będą wiodły przez najbardziej malownicze zakątki Kampinoskiego Parku Narodowego. Rowerzyści odwiedzą m.in. skansen budownictwa puszczańskiego w Granicy, zabytkowe kościoły w Kampinosie, Leoncinie i Secyminie, Twierdzę Modlin usytuowaną malowniczo przy ujściu Narwi do Wisły, miejsca pamięci o powstańcach styczniowych 1863 i powstańcach warszawskich 1944, ponadto przemierzą szlak zapomnianych wiosek oraz wezmą udział w Nadwiślańskich Spotkaniach na plaży w Secyminie.
Wycieczki rowerowe z Mt 5,14 są wyśmienitą okazją do odkrycia mało znanych pamiątek związanych z życiem i działalnością Stefana Wyszyńskiego, a przy tym dają możliwość bliższego poznania drugiego pod względem wielkości parku narodowego w Polsce i to w dodatku usytuowanego tak blisko Stolicy – zapewniają organizatorzy.
Pierwsza wycieczka będzie liczyć ok. 53 kilometry
Rejestracja na pierwszą wycieczkę szlakiem miejsc kultu religijnego (1 maja) rozpoczęła się 18 kwietnia 2023 r. na stronie internetowej >>>TUTAJ>>>.
Podczas pierwszej wycieczki uczestnicy poznają fenomen sanktuarium maryjnego w Niepokalanowie oraz dzieje życia jego twórcy – św. Maksymiliana Kolbego. Stamtąd już tylko krok będzie dzielił ich od Puszczy Kampinoskiej, gdzie zatrzymają się w kościele parafialnym w Lesznie, by zobaczyć m.in. obrazy wybitnego artysty Franciszka Smuglewicza. Później uczestnicy pojadą do miejscowości Wiersze, która w czasie powstania warszawskiego była nieformalną stolicą Niepodległej Rzeczypospolitej Kampinoskiej. Następnie zobaczą sosnę powstańców styczniowych w miejscowości Górki, a na końcu kościół w Kampinosie – drewnianą perłę sakralnej architektury barokowej na Mazowszu. Trasa łącznie będzie liczyć ok. 53 kilometry.
Przeczytaj również
Zapisy na pierwszą wycieczkę przyjmowane są pod linkiem >>>TUTAJ>>> do 28 kwietnia do g. 15.00. Kolejne będą uruchamiane na dwa tygodnie przed każdym wydarzeniem pod tym samym adresem. Liczba miejsc ograniczona!
Ze względów bezpieczeństwa oraz konieczność prezentowania dobrej kondycji fizycznej wyjazdy adresowane są do osób, które ukończyły 18 lat.
mat. prasowe,pa/Stacja7