Nasze projekty

Scena 7: Raduje się duch mój

Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy

Reklama

Scena z życia Maryi:

Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy. Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej.

(Łk 1,46–48)

Reklama

Scena z życia Anity:

„Mamo, dlaczego mi się nie udało? Tak długo przygotowywałem się do tej olimpiady… Tak chciałem dostać się do tego liceum! Przecież bez tych dodatkowych punktów nie przyjmą mnie tam. Co ja teraz zrobię? To koniec. Nie mam siły. Nauka i ciężka praca nie mają sensu. Codziennie się modliłem, dlaczego Pan Bóg mnie nie wysłuchał?”

Jej kroiło się serce z powodu jego smutku. Rzeczywiście, ciężko pracował. I rzeczywiście mówiła mu: „Módl się, synku, a wszystko będzie dobrze”. Codziennie w drodze do szkoły razem odmawiali różaniec. Teraz on mówi, że nie będzie się modlił, bo to nie ma sensu

Spokojnym głosem powiedziała tylko: „Wszystko jest po coś. Taki jest Jego plan. Zaufaj! Na pewno za jakiś czas dowiesz się, dlaczego tak się stało”.

Reklama

Nie dostał się do najlepszego liceum. Poszedł do tego drugiego na liście, za to do najlepszej klasy, a i tak czuł się gorszy. Całe wakacje był nieszczęśliwy.

W pierwszych dniach września okazało się, że to jedyna klasa w mieście, która ma zajęcia na jego wymarzonej uczelni. W jego roczniku wprowadzono autorski program – w całej Polsce nie uczą tak informatyki. W ciągu miesiąca zaprzyjaźnił się z koleżanką. Razem się uczą, razem chodzą do kina, razem mają swoje ulubione miejsca. Razem też chodzą do kościoła. Teraz powierzają się Bogu przed maturą.

“Wiesz mamo, wszystko w życiu jest po coś. Nie wiem, jak Pan Bóg to robi, ale On naprawdę wszystko ogarnia. Całe szczęście, że nie dostałem się do tamtej szkoły, tyle bym stracił. Już zawsze będę dziękował za to, co mi daje, bo On na serio wie lepiej”.

Reklama

Modlitwa:

Maryjo, wlej spokój w serca wszystkich matek, aby potrafiły zawsze utwierdzać swoje dzieci w wierze. Spraw, aby każdego dnia i w każdej sytuacji umiały pomóc swoim dzieciom znaleźć drogę prowadzącą do nieba.


 

Scena 6: Rozproszył pyszniących się

Okazał moc swego ramienia, rozproszył pyszniących się

zamysłami serc swoich

 


 

 Scena 8: Czas rozwiązania

„Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania.

Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki

i położyła w żłobie”      

 


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę