Nasze projekty

Scena 26: Jak dobrze Twym dzieckiem być!

W Jej ramionach znajdziesz spokój i uchronisz się od zła

Reklama

 

Scena z życia Maryi: 

W Jej ramionach znajdziesz spokój i uchronisz się od zła

(Z pieśni „Czarna Madonna” Alicji Gołaszewskiej)

Reklama
Reklama

Scena z życia Magdy:

Może jej relacja z Matką jest zbyt infantylna? Może za dużo Jej mówi o błahych sprawach? Może nie tak powinno się zwracać do Maryi? Magdalena zapytana o Matkę Bożą chwilę się zastanawia. Na jej twarzy pojawia się nieśmiały uśmiech. „Co mam powiedzieć? To moja Mama. Mateńka. Była, jest i będzie zawsze obok” – mówi.

Maryję poznała dzięki prababci. Pamięta, jak witała i kończyła każdy dzień różańcem. „Nigdy nie zapominaj pogadać z Matulą w niebie” – powtarzała kilkuletniej dziewczynce. I tak ta dziewczynka, dziś ponad trzydziestoletnia kobieta, nie wyobraża sobie życia bez Matki. „To dzięki Niej czasem łatwiej rozmawiać z Bogiem. Dzięki niej jest taki bliższy. To właśnie Ona uczy, jak wielkie jest Jego miłosierdzie” – dodaje

Reklama
Reklama

Maryja towarzyszyła jej w różnych sytuacjach. Przegadała z Nią tysiące godzin, modliła się, prosiła i dziękowała. I ciągle się od Niej uczy. „Nie chodzi o to, by być taką, jak Ona. Matka Boża jest tylko jedna” – śmieje się Magda. I dodaje: „Ważne, by dążyć do doskonałości. By uczyć się od Niej, bo jest niesamowita!”. 

„Maryja daje ludziom ukojenie w bólu. To tak, jakby przyszła i przytuliła. Nieraz wypłakiwałam się w Jej ramionach. Ona pokazuje, jak być dzielnym. Wielokrotnie dawała mi siłę do pokonywania trudności. I jest taka radosna i spokojna…” – opowiada Magdalena. – „Świat pędzi. Jest głośny i chaotyczny. Bombarduje nas newsami z każdej strony. By zachować tę maryjną radość i spokój, warto choć na chwilę znaleźć czas i przyjść do Niej na spotkanie, czy to w kościele, czy przy Jej figurce. Ona czeka. Tak po prostu zatrzymać się. Pogadać. Jak to na spotkaniu z mamą”.

Reklama

Modlitwa:

Maryjo, Matko nasza, miej w opiece swoje dzieci. Towarzysz nam co dnia w radosnych i ciężkich momentach. Prowadź za rękę do miłosiernego Ojca, wskazuj drogę i otaczaj opieką.


 

Scena 25: Wiara czyni cuda

Na to On rzekł do nich: O nierozumni, jak nieskore są wasze serca do wierzenia we wszystko, co powiedzieli prorocy!


 

Scena 27: W imię Jego głoszone będzie nawrócenie

Rzekł do nich: Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie, w imię Jego głoszone będzie nawrócenie

i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom


Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite