Nasze projekty
Reklama
Fot. Kasia Filipowska, Basia Grudzień / Wspólnota Metanoia

Nieustanne uwielbienie w „Sercu Dawida”

W dniach 22-23 października odbyła się w Warszawie ekumeniczna konferencja "Serce Dawida". Uczestniczyło w niej ponad 1400 osób, które nieustannie, przez niemal 36 godzin, modliło się, uwielbiało Boga i słuchało konferencji.

To co na pierwszy rzut oka wydało się niezwykłe w tym wydarzeniu to rozmach jego organizacji. „Serce Dawida” odbyło się w ogromnej Hali EXPO XXI która pomieściła niemal 1500 osób, wielką scenę i stoiska partnerów. Maksymalnie 45-minutowe nauczania i konferencje przeplatały się z modlitwą prowadzoną przez kilka zespołów.

14753755_1300671953278833_9141046953718688195_o
Fot. Kasia Filipowska, Basia Grudzień / Wspólnota Metanoia

Pierwszą konferencją wygłosił Maciej Wolski – lider Domu Modlitwy „Warszawa 24/7” i organizator konferencji. Dzielił się swoim pragnieniem nieustannej modlitwy i wskazywał na króla Dawida jako na tego, który zapoczątkował nieustanne przebywanie w Bożej obecności. „Dawid był człowiekiem jednej rzeczy, którą wyraża w Psalmie 27: „O jedno proszę Pana, tego poszukuję: bym w domu Pańskim przebywał po wszystkie dni mego życia, abym zażywał łaskawości Pana, stale się radował Jego świątynią.”

Reklama

Rozmowa z Maciejem Wolskim – „Płonące serce Dawida”


Następnym gościem był Krzysztof Demczuk – lider wspólnoty „Metanoia” z Jaworzna. Przekonywał, że tak jak Dawid miał Boże wezwanie do walki i wypełnienia swojej misji, tak każdy z nas jest wzywany przez Boga. „Dawid był skoncentrowany na celu który dał mu Bóg. W trzydziestym rozdziale pierwszej księgi Samuela czytamy, że wojownicy byli złamani klęską i płakali aż do wyczerpania. Wtedy Dawid został umocniony przez Pana i pokonał Amalekitów”

14753383_1300672343278794_1276985386349941037_o
Krzysztof Demczuk – Fot. Kasia Filipowska, Basia Grudzień / Wspólnota Metanoia

Reklama

Po uwielbieniu Marcin Jakimowicz, dziennikarz Gościa Niedzielnego, poprowadził panel dyskusyjny. „Czy to nie jest początek końca Kościoła kiedy chcemy żeby było u nas tak jak u innych narodów?” – pytał.
Mi się to kojarzy z tzw. myśleniem pociągowym – w każdym wagonie na szybie masz napis: „Nie wychylaj się”. Kiedy wprowadzamy do Kościoła taką teologię to mamy problem, bo ewangelia się sama wychyla” – odpowiada Marcin Zieliński, lider wspólnoty „Głos Pana” w Skierniewicach.

Uczestnicy panelu byli również pytani o rolę pokuty. „Jeśli w ruchu charyzmatycznym nie ma pokuty, to się spytajmy gdzie jest Duch Święty. To On przychodzi i przekonuje o grzechu” – padła jedna z odpowiedzi.

14753348_1300673166612045_293217503095569490_o
Daniel Rozen – Fot. Kasia Filipowska, Basia Grudzień / Wspólnota Metanoia

Po panelu swoją konferencję miał niezwykły gość – Daniel Rozen – rabin mesjanistyczny, ocaleniec z Holokaustu. Przekonywał o tym, że Żydzi jako naród od wieków prześladowany i gnębiony, potrzebuje teraz przede wszystkim miłości. Mówił także o roli Ducha Świętego i pragnieniu aby Polacy i Żydzi wspólnie głosili Jezusa. Swoje poruszające przemówienie zakończył słowami: „Jezusie Mesjaszu, Tobie oddaję swoje życie”.

Reklama

Ostatnia konferencja w sobotę skończyła się po godzinie 20 i od tamtej pory, aż do porannej Eucharystii trwała nieustanna modlitwa. Kilka zespołów zmieniało się co jakiś czas i prowadziło całonocne uwielbienie w którym stale uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

O 8 rano, równolegle z ewangelickim nabożeństwem, odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Bp Andrzeja Siemieniewskiego. W homilii odniósł się do przemienienia na górze Tabor, na którą uczniowie „weszli, aby popatrzeć na świat nie z góry, ale popatrzeć na niego tak jak patrzy Bóg. Dostali moc żeby zejść na dół i zanieść ten dar innym. Schodząc z góry mamy być listem Chrystusowym który czytają wszyscy ludzie”.

Po Eucharystii, Karol Sobczyk – lider krakowskiej wspólnoty „Głos na pustyni” – mówił o tym, jak nie zatracić dziedzictwa i namaszczenia które otrzymaliśmy od Boga. Mówił o ludziach jednego sezonu – którzy rozpalają swoje wspólnoty i parafie modlitwą i Bożą obecnością, ale po kilku latach odchodzą. Odniósł się też to niechlubnych przypadków osób które zaczęły dobrze, ale źle skończyły, jak np. Salomon. O Dawidzie który zachował szacunek dla Saula mówił, że on „cały czas zachowuje Boże standardy – pokazuje aby nie przekreślić ludzi których Bóg namaścił”. Na koniec Karol dodał, że „musimy uhonorować każdego księdza, biskupa, pastora bo zostali namaszczeni przez Boga do pełnienia posługi”.

14753358_1300675749945120_2068466217746654240_o
Fot. Kasia Filipowska, Basia Grudzień / Wspólnota Metanoia

Jako jeden z ostatnich przemawiał O.Roman Groszewski, jezuita. Mówił o jedności chrześcijan oraz o tym, że jeśli „mamy zwalczać reformację to nie zwalczać ludzi tylko rany które zostały zadane. Już dość zadaliśmy sobie ran. Szukajmy jedności!”

Wydarzenie zakończyło się w niedzielny wieczór modlitwą o uzdrowienie. Konferencja „Serce Dawida” była jedną z największych tego typu w Polsce, a kolejna edycja będzie miała miejsce w październiku 2017 roku.

Więcej na temat Domu Modlitwy „Warszawa 24/7” możesz przeczytać na warszawa24.org

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja