Nasze projekty

Papież: Ofiarujmy Panu dystans, który musimy zachować

W czasie audiencji generalnej papież Franciszek prosił wiernych o ofiarowanie Bogu dystansu, który muszą zachować ludzie ze względu na pandemię koronawirusa.

Youtube.com/Vatican News

Na początku audiencji generalnej, która w środę odbyła się ponownie w Bibliotece Pałacu Apostolskiego, aby zastosować się do środków bezpieczeństwa, papież Franciszek poprosił o ofiarowanie Panu dystansu, który musimy zachować między nami. Zachęcał też do modlitwy w intencji pracowników służby zdrowia. Módlmy się za lekarzy, wolontariuszy i ludzi, którzy pracują z chorymi, ryzykując życie z miłości do bliźniego – powiedział.

Podczas pierwszej fali pandemii 26 lutego Franciszek dostosowując się do obostrzeń przeprowadził audiencję generalną z Biblioteki Pałacu Apostolskiego. 2 września, powrócił do audiencji z udziałem wiernych, przeprowadzając je w Patio San Damaso, lub w auli Pawła VI.

Reklama

Po tym, jak potwierdzono koronawirusa u pielgrzyma, który był na spotkaniu z papieżem w auli 21 października, Watykan zdecydował się na ponowne przeprowadzanie spotkań w bibliotece.

SPRAWDŹ: Papież do Polaków: niech „Różaniec do granic nieba” wyjedna pojednanie

ag/Stacja7/Vatican News

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę