Nasze projekty

Papież prosi o modlitwę o większy udział kobiet w życiu Kościoła

"Módlmy się, aby na mocy chrztu wierni świeccy, a szczególnie kobiety bardziej uczestniczyli w gremiach decyzyjnych w Kościele, bez popadania w klerykalizm, który przekreśla właściwy im charyzmat” - prosi papież w specjalnym wideo promującym modlitewną intencję na październik.

Video Papieża co miesiąc przekazuje intencje modlitewne Ojca Świętego dotyczące wyzwań stojących przed ludzkością i misją Kościoła, które powierza on Światowej Sieci Modlitwy Papieża. Tym razem Franciszek zwraca uwagę, że poprzez chrzest wszyscy zostaliśmy wezwani do bycia uczniami misjonarzami Pana. Wiele kobiet, odpowiadając na to wezwanie, utrzymuje Kościół na całym świecie, z godnym podziwu oddaniem i żarliwą wiarą. Ojciec Święty rozpoznaje to, gdy proponuje „aby kobiety miały rzeczywisty i skuteczny wpływ na organizację, na najważniejsze decyzje i na prowadzenie wspólnot, ale aby czyniły to w stylu właściwym dla kobiet”. Nie po raz pierwszy nalega na to, aby kobiety zajmowały odpowiedzialne stanowiska w Kościele i uczestniczyły w gremiach decyzyjnych.

„Nikt nie został ochrzczony jako kapłan lub biskup. Nie. Wszyscy zostaliśmy ochrzczeni jako świeccy. Świeccy są bohaterami Kościoła. Dzisiaj szczególnie potrzebne jest poszerzenie przestrzeni dla bardziej wyrazistej obecności kobiecej w Kościele” – apeluje papież.

Zobacz całe przesłanie papieża:

Reklama
Reklama

Za pontyfikatu papieża Franciszka wzrosła liczba kobiet pracujących w Watykanie. Wczoraj papież Franciszek powołał na stanowisko konsultora w Urzędzie Papieskich Celebracji Liturgicznych Ojca Świętego siostrę Katię De Simone, która do tej pory była urzędniczką Sekretariatu Stanu. Poprzednia ważna nominacja dla kobiet miała miejsce w czerwcu – papież powołał proc. Antonellę Sciarrone Alibrandi do Rady Kierowniczej Urzędu Informacji Finansowej, zaś Raffaellę Vincenti mianował szefową biura Biblioteki Watykańskiej.

SPRAWDŹ TEŻ: „Żadna kobieta nie jest tylko kobietą” 

Reklama
Reklama

ah, Papieskie Video, KAI/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite