Nasze projekty

Kolejne świeckie kobiety w administracji Watykanu

Od wczoraj administracja Stolicy Apostolskiej powiększyła się o dwie świeckie kobiety na kierowniczych stanowiskach. Papież powołał proc. Antonellę Sciarrone Alibrandi do Rady Kierowniczej Urzędu Informacji Finansowej, zaś Raffaellę Vincenti mianował szefową biura Biblioteki Watykańskiej.

Prof. Antonella Sciarrone Alibrandi jest prorektorem Uniwersytetu Katolickiego Najświętszego Serca w Mediolanie. Wykłada tam prawo gospodarcze. Jest przewodniczącą włoskiego Stowarzyszenia Wykładowców Prawa Gospodarczego i członkiem Unii Prawników Katolickich we Włoszech. Urząd Informacji Finansowej został ustanowiony w 2010 r. przez Benedykta XVI. Jego zadaniem jest zapobieganie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Natomiast Raffaella Vincenti mianowana szefem biura Biblioteki Watykańskiej została, która do tej pory pracowała w tej instytucji w randze sekretarza. Przypomnijmy, że Biblioteka Watykańska istnieje od ponad 500 lat i posiada jeden z najcenniejszych księgozbiorów na świecie. Liczy on m.in. 80 tys. manuskryptów i 9 tys. inkunabułów.

Obie panie są kolejnymi świeckimi kobietami zaproszonymi przez papieża Franciszka do pracy w Stolicy Apostolskiej. Kobieta kieruje już m.in. Muzeami Watykańskimi oraz odpowiada za zespół stosunków międzynarodowych w watykańskim Sekretariacie Stanu.

Reklama
Reklama

ad, Radio Watykańskie/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę