Stan w USA nakazał opiekę nad dziećmi, które przeżyły aborcję

Amerykański stan Wirginia Zachodnia przyjął wczoraj ustawę nakazującą lekarzom pełną opiekę medyczną nad dziećmi, które przeżyły aborcję. To m.in. pokłosie sytuacji, do których dochodzi przy aborcjach dokonywanych w zaawansowanej ciąży.

Cathopic.com

To niewiarygodne, że musimy procedurą specjalnej ustawy regulować coś, co wynika bezpośrednio ze zdrowego rozsądku – mówił podczas podpisywania ustawy burmistrz stanu Jim Justice. – Jednocześnie powinniśmy być naprawdę dumni z tego, że bronimy życia naszych najbardziej wrażliwych obywateli. Dla Boga każde najmniejsze dziecko jest bezcenne – dodał.

Niestety, to, co udało się w zachodniej Wirginii, nie udało się w Senacie USA. Na początku lutego senatorzy odrzucili w głosowaniu dwie ustawy zaostrzające przepisy aborcyjne. Jedna z nich chciała zakazać aborcji po 20. tygodniu życia dziecka, powołując się na badania naukowe dowodzące odczuwanie bólu w tak zaawansowanych stadiach rozwoju prenatalnego. Druga ustawa zwana „The Born-Alive Abortion Survivors Protection Act” nakazywała ratowanie dzieci, które przetrwały próbę ich zabicia w łonie mamy. 

Chodzi o niewielki procent tych zabiegów aborcyjnych, które są przeprowadzane w zaawansowanych ciążach. Niektóre z nich polegają na tym, by uśmiercić dziecko i przedwcześnie wywołać poród martwego płodu, ale zdarzały się sytuacje, gdy noworodek mimo tych prób przeżywał. Według doniesień medialnych lekarze wówczas mieli zajmować się głównie ratowaniem kobiety, pozostawiając dziecko samo sobie. Przeciwnicy tego rozwiązania prawnego przekonują jednak, że w takich sytuacjach dziecko i tak było obejmowane opieką hospicyjną.

Reklama
Reklama

ad, Christian Post/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę