Nasze projekty

Biegli 22 km do Pustego Grobu

Blisko tysiąc uczestników wystartowało w VII Biegu do Pustego Grobu, który odbył się w Wielkanocny Poniedziałek na ulicach Nowej Soli. Bieg w Poniedziałek Wielkanocny to inicjatywa nowosolskich kapucynów, która co roku, co roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem.

– Ten bieg jest bardzo ważny dla ludzi wierzących bo o tym biegu czytamy w Ewangelii. Biegnie św. Piotr i św. Jan, dwóch apostołów, bo są zadziwieni wiadomością, którą przynosi Maria Magdalena mówiąc, że w grobie nie ma Pana Jezusa. My też biegniemy z taką nadzieją, żeby doświadczyć tego, czego doświadczyli apostołowie – mówi br. Grzegorz Marszałkowski i zaraz dodaje: – Oczywiście to bieg dla wierzących i wątpiących.

Sygnał do startu dał bp Tadeusz Lityński. – Warto zwrócić uwagę, że zawodnicy są tu nie tylko dla sportu i rywalizacji, ale biegną jak niewiasty i apostołowie do pustego grobu Pańskiego, aby potem wrócić z wiarą do swoich domów – zauważył pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Bieg odbył się na dystansie 10 km. Na trasie znalazły się nowosolskie kościoły: św. Antoniego, św. Barbary, św. Józefa, Wniebowzięcia NMP, św. Michała, a także cmentarz przy ul. Wandy.

Reklama

W tym roku patronem biegu był św. Antonii z Padwy.

Bieg ukończyło 861 osób. Wśród kobiet wygrała Sandra Nowak z Zielonej Góry, a wśród panów Jacek Stadnik z Krosna Odrzańskiego, który wygrał także klasyfikację generalną.

W mistrzostwach Polski osób duchownych wygrał ks. Michał Dekiert – wikariusz z Rzepina.

Reklama

Bieg ma wiele akcentów duchowych. Na początku jest odczytywane jest Słowo Boże, a nagrody wręczane są w kościele pw. św. Antoniego w Nowej Soli.

KAI/ad

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite