Nasze projekty

„Wolontariat uratował moje życie”

Wolontariat uratował moje życie - powiedział Paweł Figurski, który został "Wolontariuszem Roku 2015" w Radomiu. Uroczystość odbyła się wieczorem, 4 grudnia w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Wręczono dyplomy Szkolnym Klubom Wolontariatu, dziękując za ostatni rok pracy. Najlepszym szkolnym klubem został klub działający przy PSP 21.

Ks. Andrzej Tuszyński, prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu powiedział, że w czasie uroczystości nagradzana jest osoba oraz Klub Młodzieżowego Wolontariatu, którzy wyróżnili się w ciągu roku działaniem z pasją, zaangażowaniem w pracę wolontarystyczną oraz wielkim sercem na rzecz społeczeństwa lokalnego, kreując się tym samym na liderów w swoich środowiskach rówieśniczych.

– Ta gala jest po to, by powiedzieć wolontariuszom i ich opiekunom jedno słowo „dziękuję”. To również czas integracji z udziałem 500 osób, bo tyle osób może pomieścić ta sala – powiedział ks. Tuszyński.

Reklama

Tytułem „Wolontariusz Roku 2015” został wyróżniony Paweł Figarski. Wolontariuszem jest od 8 lat. Lubi pomagać i jak sam mówi „to jego sposób na życie”. – Wychowywałem się w środowisku pełnym przemocy i alkoholizmu. Gdyby nie Arka, byłbym na samym dnie. Mogę śmiało zaryzykować stwierdzenie, że wolontariat uratował moje życie – powiedział „Wolontariusz Roku 2015”.

Reklama

Paweł organizował czas wolny dla dzieci ze świetlicy Arki, chodził do sparaliżowanej Małgosi, natomiast w każdy poniedziałek chodzi o Karoliny cierpiącej na porażenie mózgowe. – Porozumiewamy się za pomocą klawiatury komputera. Ponadto angażuję się z promocję wolontariatu i zbiórki żywności – powiedział wolontariusz roku.

Ewa Kamińska, wiceprezes CM „Arka” mówi, że Paweł jest wyjątkową osobą. – On rósł razem z Arką. Jako 11-latek pojechał na obóz dla liderów. Nie zgubił wartości, których uczył się w Arce. Na wolontariat poświęca dużo czasu mimo, że ma trudną sytuację rodzinną, bowiem wychował się bez ojca, stracił mamę, jego starsza siostra przez jakiś czas była dla niego rodziną zastępczą. Wiele przeszedł w życiu, była w nim wielką determinacja, by wyrwać się ze środowiska. Dzisiaj jest ceniony, bo walczył o swoje życie, że można żyć inaczej, lepiej – mówiła Ewa Kamińska.

Reklama

Gala odbyła się z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, który będzie obchodzony 5 grudnia. W programie spotkania była prezentacja roku pracy Centrum Młodzieżowego Wolontariatu SCM „Arka” w Radomiu, rozstrzygnięcie Konkursu na Klub oraz Wolontariusza Roku 2015, reportaż o wolontariacie systematycznym Wolontariuszy oraz koncert Orkiestry Dętej „Boni Angeli”.


rm / Radom

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite