Nasze projekty
AdrianW

Warszawa: jutro prezentacja papieskiego orędzia na ŚDM

Prezentacja orędzia Ojca Świętego Franciszka na XXXI Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. odbędzie się w poniedziałek 28 września o godz. 12.00 w Sekretariacie Episkopatu Polski. Podczas spotkania zostaną także przedstawione przygotowania do ŚDM w polskich diecezjach, obfitujące w wiele wydarzeń ewangelizacyjnych i kulturalnych.

Reklama

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016, przedstawiciele poszczególnych diecezji oraz bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego KEP ds. Wizyty Ojca Świętego w Polsce w 2016 r.

Prezentacji papieskiego orędzia dokona Piotr Żyłka, redaktor naczelny portalu katolickiego Deon.pl. Polska prezentacja orędzia odbędzie się równolegle z watykańską.

Reklama

Następnie Dorota Abdelmula z Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 zaprezentuje stan przygotowań w polskich diecezjach z „lotu ptaka”. Obraz ten uzupełnią przedstawiciele Centrów Diecezjalnych ŚDM: Katarzyna Kozioł (Siedlce), Radzimir Burzyński (Opole) i Dorota Stolpe (Poznań).

Reklama

ŚDM w Krakowie poprzedzą Dni w Diecezjach (20-25 lipca), na które przybędzie ok. 300 tys. młodych z całego świata. Każda z polskich diecezji przygotowuje bogaty program, obfitujący w wiele wydarzeń. Będą one także wyjątkowym czasem poznawania Kościoła w Polsce.

Z kolei ks. Grzegorz Suchodolski, sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 przedstawi program przygotowań duchowych do tego wielkiego, międzynarodowego wydarzenia.

Reklama

Początek prezentacji w poniedziałek 28 września, godz. 12.00, Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski, skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6 w Warszawie.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do poniedziałku 28 września do godz. 11.00 na adres: [email protected]


mp / Warszawa

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/stacja7use/domains/stacja7.pl/public_html/wp-content/themes/st7/inc/template-functions.php on line 784

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite