Nasze projekty

„#UjawniamySie” – nowa akcja na Twitterze

- Apeluję o ujawnianie się. Daję przykład: „Wierzę w Jednego Boga, Ojca Wszechmogącego...” - takim tweetem ks. Janusz Chyła, wicerektor pelplińskiego seminarium duchownego, rozpoczął akcję dumnego przyznawania się do wiary #UjawniamySie

„Celem jest zachęta do bycia (pokornie) dumnym z własnej wiary. I to nie tylko na Twitterze, ale przede wszystkim w życiu. Przyznanie się do niej nie oddala nas od ludzi, ale wręcz przeciwnie. Obok nas żyją ludzie podobnie myślący, a często zawstydzeni i nieśmiali w ukazaniu własnej tożsamości” – wyjaśnia KAI ks. Janusz Chyła, wicerektor pelplińskiego seminarium duchownego.

Akcję rozpoczął sobotni tweet ks. Chyły: „Apeluję o ujawnianie się. Daję przykład: „Wierzę w Jednego Boga, Ojca Wszechmogącego…”. Po tym wpisie na Twitterze pojawiły się kolejne prawdy wiary z Credo, ale także inne wyznania, które połączył hashtag #UjawniamySie.

Reklama
Reklama

Kleryk Tomasz Mikołajczyk napisał, że w niedzielę przyjmie święcenia diakonatu. Johnny99 wklejając zdjęcie okładki brewiarza dla świeckich napisał: „stosuję przynajmniej trzy razy dziennie”. Dawid Wiech przyznał, że jest już po porannej modlitwie, Agata, że codziennie zakłada krzyżyk na szyję a Jan Hajduk‏, że od 26 lat z żoną a potem z dziećmi odmawia co wieczór jedną tajemnicę Różańca.

Pomysł ks. Chyły powstał podczas słuchania homilii bp. Wiesława Śmigla, który mówił w sobotę na odpuście ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego o pozytywnym ujawnieniu się tego Męczennika. Biskup nawiązał do głośnej medialnie sprawy ks. Charamsy robiącego z grzechu i zagubienia show.

„Przyznam, że jestem zaskoczony odzewem na apel #UjawniamySie” – mówi ks. Chyła, który w niedzielę w Pelplinie sprawował Mszę św. w intencji twitterowiczów.

Reklama
Reklama

pra / Pelplin

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite