Klerycy wystawiają sztukę teatralną. W tym roku zapraszają na „Pinokia”

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej już po raz dwudziesty pierwszy zapraszają na sztukę teatralną. Tym razem grają popularnego "Pinokia". Spektakl można zobaczyć przez cały grudzień.

fot. Diecezja Warszawsko-Praska/facebook.com

Spektakle wystawiane przez kleryków III roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej mają swój początek 22 lata temu. Przez cały grudzień przyszli księża grają spektakle, w ten sposób upamiętniając rocznicę powstania Seminarium.

W tym roku klerycy grają „Pinokia” – powieść Carla Collodiego. Spektakle odbywają się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej, przy ul. Mehoffera 2 w Warszawie. Młodzi poprzez sztukę chcą pokazać proces wewnętrznych zmian jakie zachodzą na różnych etapach życia człowieka.

Wstęp na sztukę teatralną jest bezpłatny. Po każdym spektaklu klerycy zbierają dobrowolne datki na organizację wyjazdu studyjnego do Ziemi Świętej. Więcej informacji na temat sztuki oraz terminy ich wystawienia można znaleźć na stronie internetowej sztuka2022.pl.

Reklama
Reklama

sztuka2022.pl, diecezja.waw.pl, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę