Nasze projekty

Spotkaj się z Aleksandrem Sokurovem na Sacroexpo

Rosyjski reżyser Aleksander Sokurov oraz o. prof. dr hab. Jan Andrzej Kłoczowski zostali w tym roku laureatami Medalu Papieskiej rady ds. Kultury Per Artem ad Deum. Medal będzie im wręczony 11 czerwca, a otwarte spotkanie z nimi zaplanowano na 12 czerwca w Kielcach.

– Tegoroczne wręczenie Medalu będzie miało wymiar historyczny, ponieważ po raz pierwszy w historii tej nagrody została ona przyznana Rosjaninowi – podkreśla Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, gdzie odbywa się wystawa Sacroexpo. To Sacroexpo od kilkunastu lat jest miejscem wręczania Medalu Papieskiej rady ds. Kultury Per Artem ad Deum. Aleksander Sokurov zaliczany jest przez Europejską Akademię Filmową do 100 najlepszych współcześnie tworzących reżyserów, a jego film „Faust” z 2011 r. został nagrodzony Złotym Lwem Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Najwybitniejsze filmy Aleksandra Sokurova będzie można bezpłatnie obejrzeć tuż przed rozpoczęciem Sacroexpo, w niedzielę 10 czerwca o godz. 17 w kieleckim kinie Moskwa.

Reklama
Reklama

Drugim laureatem nagrody jest znany polski dominikanin o. prof. Jan Andrzej Kłoczowski z Krakowa, doceniony Medalem za „głębokie zaangażowanie w uświadamianiu nieodkrytych powiązań między teologią, filozofią i psychologią”.

Z obydwoma laureatami będzie można porozmawiać podczas otwartej konferencji 12 czerwca w sali Omega Centrum Konferencyjnego Targi Kielce, gdzie odbywa się Wystawa Sacroexpo. Wywiad na żywo z Aleksandrem Sokurovem przeprowadzi znawczyni kina rosyjskiego Irina Tatarova, zaś z o. Kłoczowskim porozmawia wybitny historyk sztuki – biskup pomocniczy warszawski Michał Janocha. Na zakończenie obu rozmów będzie czas na zadawanie im pytań przez publiczność.

Konferencję rozpocznie wykład ks. dra hab. Marka Lisa na temat „Sacrum w filmie”.

Reklama
Reklama

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na stronie Evenea>>

Oto szczegółowy program Konferencji:

10:00 – 10.30 Wykład: SACRUM w FILMIE – ks. dr hab. Marek Lis
10:30 – 11.00 Rozmowa JE Bp. Michała Janochy z o. prof. Janem Kłoczowskim
11:00 – 11.30 Rozmowa z publicznością
11.30 – 11.45 PRZERWA
11:45 – 12.15 Wykład: TWÓRCZOŚĆ Martina Scorsese – o. dr Michał Legan
12.15 – 13.00 Rozmowa Dr Iriny Tatarovej z Aleksandrem Sokurovem
13:00 – 13.30 Rozmowa z publicznością

Reklama

 

ad/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite