Nasze projekty
Fot. Juan Guillermo Carvajal/YouTube

„Ciężarna góra”. Niezwykła rzeźba, która stała się kolumbijską atrakcją turystyczną

Rzeźba powstała w 2012 roku, jednak rozgłos zyskała dopiero kilka lat po tym jak anonimowy autor zamieścił jej zdjęcie w sieci. W bardzo krótkim czasie o dziele zrobiło się bardzo głośno - na samym Facebooku fotografia miała dwa miliony polubień! Miejsce to dzisiaj odwiedza wielu turystów.

Reklama

Dubian Monsalve, autor wyjątkowego dzieła, wyrzeźbił wizerunek dziecka w łonie matki w ciągu 15 dni. Użył do tego podstawowych narzędzi rolniczych. Rzeźba znajduje się w pobliżu miasteczka Santo Domingo w Kolumbii. Monsalve podkreślił, że nie zrobił nic w kierunku rozpromowania swojego dzieła.

„Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą” (Łk 19, 40)

Artysta podczas rozmowy z ACI Prensa wyjaśnił, że rzeźba ukazuje jego chrześcijańskie przekonania w sprawie obrony życia. Podkreślił, że to „hołd dla życia”

Jestem wierzący. Wierzę, że ludzkie życie jest warte wszystkiego. Symbol ciężarnej góry reprezentuje również kobietę, która daje życie. Życie jest święte od poczęcia do jego naturalnego końca powiedział Dubian Monsalve.

Reklama

CZYTAJ: Czy tak wyglądał Jezus Chrystus? Naukowcy przedstawili mocno realistyczną rzeźbę

Symbol ponownych narodzin

Dubian Monsalve dodał również, że dzieło jest sposobem na uhonorowanie ludzi, których dotknęły kryzysy społeczne i polityczne, związane z handlem narkotykami w latach 90. 

Ma symbolizować cały proces, który przeszliśmy… Teraz myślę, że jest nadzieja, pomimo trudności, którym stawialiśmy czoło. Ludzie wrócili na wieś, znów uprawiają tu ogródki, budują domy. To jak ponowne narodziny.

Reklama

ZOBACZ: „Chrystus z Otchłani”, czyli niezwykła figura umieszczona na… dnie morza

alateia.org, gosc.pl, Aleksandra Pawlikowska/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę