Nasze projekty

Czy tak wyglądał Jezus Chrystus? Naukowcy przedstawili mocno realistyczną rzeźbę

Po 15 latach badań nad Całunem Turyńskim naukowcy zaprezentowali w piątek w Hiszpanii hiperrealistyczną rzeźbę przedstawiającą ciało Jezusa Chrystusa według Całunu. Można na niej dostrzec każdy szczegół ludzkiego ciała, ale przede wszystkim rany jakich Jezus doznał podczas śmierci krzyżowej.

fot. Universitarios Católicos/twitter.com

Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna wystawa tej pierwszej tak hiperrealistycznej rzeźby odbywa się od piątku, 14 października w katedrze w Salamance. Można ją tam podziwiać do grudnia.

Rzeźba to odtworzone ciało zmarłego Jezusa Chrystusa, według danych ustalonych na podstawie Całunu Turyńskiego, jednej z najważniejszych relikwii chrześcijaństwa.

CZYTAJ: Tajemnice Całunu Turyńskiego

Reklama

Wykonana jest z lateksu i silikonu, waży około 75 kg. Postać jest bardzo realistyczna. Odwiedzający wystawę mogą dostrzec każdy szczegół – pory i piegi na skórze twarzy, włosy na całym ciele (użyto ludzkich włosów), ale przede wszystkim rany i obrażenia jakich Jezus doznał podczas śmierci krzyżowej -siniaki, ślady po biczowaniu czy złamany nos. Widać też rany szarpane na czole spowodowane koroną cierniową.

Figura została wykonana przez grupę artystów pod kierownictwem kuratora wystawy Alvaro Blanco, który przez 15 lat prowadził badania nad Całunem Turyńskim. Artysta podczas piątkowej prezentacji przyznał, że gdy ukończono prace nad rzeźbą był przekonany, że „stoi przed wizerunkiem ciała Jezusa z Nazaretu”.

Reklama

W Salamance wystawa pozostanie około 4-6 miesięcy, a następnie wyruszy w podróż po pięciu kontynentach.

pa, pap.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę