Nasze projekty

Proces beatyfikacyjny państwa Wojtyłów coraz bliżej

Faza przygotowawcza procesu beatyfikacyjnego rodziców św. Jana Pawła II już trwa, niedługo proces rozpocznie się urzędowo - donosi środowy "Nasz Dziennik", powołując się na informacje uzyskane w archidiecezji krakowskiej.

Według gazety z inicjatywą rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego Emilii i Karola Wojtyłów wystąpił już do metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego kard. Stanisław Dziwisz. Wcześniej wiadomo było jedynie, że taki proces jest jego wielkim życzeniem.

„Nasz Dziennik” nie podaje jednak dokładnej daty urzędowego rozpoczęcia procesu ani osoby odpowiedzialnej za niego na poziomie archidiecezji. Wiadomo jedynie, że wszystko rozpocznie się na terenie archidiecezji krakowskiej, ponieważ tutaj zmarli i tutaj zostali pochowani kandydaci na ołtarze.

– Aby mógł rozpocząć proces beatyfikacyjny musi trwać żywa pamięć o kandydatach na ołtarze. Modlitwa w intencji rodziców św. Jana Pawła II pokazuje, że ta pamięć nie tylko trwa, ale że bardzo wiele osób już teraz przekonanych jest o ich świętości – mówi „Naszemu Dziennikowi” o. Szczepan Praśkiewicz OSD, konsultor watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Gazeta donosi również, że w każdą pierwszą sobotę miesiąca w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu będzie odprawiana Msza św. w intencji beatyfikacji Państwa Wojtyłów.

Reklama
Reklama

Emilia i Karol Wojtyłowie połączyli się sakramentem małżeństwa w lutym 1906 r. w Krakowie. Mieli troje dzieci: Edmunda, który zmarł w wieku 26 lat, Olgę – zmarłą zaraz po urodzeniu w 1916 r. oraz Karola Józefa – urodzonego w 1920 r. i wyniesionego na ołtarze jako święty papież Jan Paweł II.

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite