Nasze projekty

Proboszcz rozdaje maseczki ochronne w Częstochowie

„Przyjmijcie proszę w prezencie maseczki ochronne dołączone do listu. Nietypowy to prezent Wielkanocny, ale i czas w którym nam przyszło żyć jest nietypowy” – pisze w świątecznych życzeniach ks. Andrzej Partika SAC, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Częstochowie.

W ciągu 3 dni do prawie 400 skrzynek pocztowych dostarczono do wszystkich domów i mieszkań życzenia od kapłanów pracujących w parafii wraz z maseczkami uszytymi przez siostry zakonne. Dostały je także osoby bezdomne no i oczywiście seniorzy.

Dodatkowo w domu zakonnym pallotynów na terenie parafii udostępniono pokoje gościnne dla lekarzy i pielęgniarek, którzy dla bezpieczeństwa własnej rodziny, zdecydowali się przez ten czas mieszkać poza domem.

W szycie maseczek włączyła się zdecydowana większość zgromadzeń znajdujących się na terenie parafii. Materiał na maseczki bezpłatnie został dostarczony przez osoby świeckie zaprzyjaźnione z parafią a także zakupiony ze środków „Fundacji Ufam Tobie”.

Reklama
Reklama

Kościół pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego usytuowany jest na zachodnim zboczu Jasnej Góry. Budowy świątyni podjęli się w roku 1949 księża pallotyni. Jej poświęcenia dokonał pierwszy ordynariusz częstochowski, ks. bp. Teodor Kubina. W czasie uroczystości wypowiedział słowa: „To miejsce niech służy Miłosierdziu Bożemu w cieniu Jasnogórskiej Pani. Każdy kto nawiedzi ten kościół, niech dozna w sposób szczególny Miłosierdzia Bożego”. Od tego czasu uwidacznia się specjalne działanie Bożego Miłosierdzia w tym miejscu, zwanym odtąd „Doliną Miłosierdzia”.

 

KAI/ kk

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite