Nasze projekty

Powstaje pierwsze wiejskie hospicjum na Podlasiu

W Makówce na Podlasiu powstaje pierwsze wiejskie hospicjum dla osób przewlekle chorych. Placówka ma zostać oddana do użytku w 2022 roku, jednak na jej budowę potrzeba jeszcze 650 tys. złotych.

Za budowę placówki odpowiada Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza. Hospicjum w Makówce będzie miejscem całodobowej opieki dla osób starszych, samotnych i przewlekle chorych, które nie mogą liczyć na pomoc nikogo bliskiego w ostatnich dniach życia.

Uważamy, że okres umierania jest tak samo wartościowy jak każdy inny okres w życiu człowieka… Pan Marian nigdy nie miał żony ani dzieci. Całe swoje życie poświęcił uprawie ojcowizny. Jeszcze 2 lata temu pan Marian był aktywnym starszym panem niestety choroba nowotworowa szybko postępuje i kilka miesięcy temu stał się pacjentem praktycznie leżącym, który kwalifikuje się do opieki stacjonarnej. Pan Marian może jeszcze liczyć na sąsiadów, którzy pomimo swojego podeszłego wieku oraz obowiązków na gospodarce odwiedzają go codziennie, aby podać mu szklankę wody oraz przynieść ciepły posiłek. Wszystkie czynności codzienne, higieniczne oraz medyczne wykonuje nasz zespół medyczny.

Drzwi do domu pana Mariana są zawsze otwarte – bo jak mówi „Nie chcę być znaleziony martwy po kilku dniach”

Reklama
Reklama

Placówka ma zostać oddana do użytku w 2022 roku. Natomiast na wiosnę 2021 roku ma zostać zamknięty stan surowy budynku, jednak na dokończenie budowy hospicjum potrzeba 650 tys. złotych.

Darowiznę na rzecz budowy hospicjum można wpłacić poprzez stronę internetową: hospicjumeliasz.pl/pomagam lub bezpośrednio na konto: 81 1050 1953 1000 0090 3150 6141.

Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza

Reklama
Reklama

Fundacja, której siedziba mieści się w Makówce, prowadzi społeczne hospicjum domowe na wiejskich obszarach wschodniego Podlasia – w miejscach ubogich w ośrodki hospicyjne, oddalonych od większych miast.

„Niesiemy bezpłatną pomoc osobom nieuleczalnie chorym, aby mogły godnie przeżyć ostatnie miesiące swego życia. Pomagamy też rodzinom naszych podopiecznych oraz innym osobom pracującym z chorymi u kresu życia – personelowi medycznemu i wolontariuszom” – czytamy na stronie internetowej.

kh/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite