Nasze projekty

Polska – Senegal. Pierwszy mecz przegrany

Pierwszy mecz mundialowy nasza reprezentacja przegrywa 2:1. Senegalczycy pokonali polskich piłkarzy golami w 38. i 60. minucie meczu. Jedyną bramkę dla Polaków strzelił Grzegorz Krychowiak w 86. minucie.

Senegalczycy wyszli na prowadzenie w 38. minucie meczu. Niestety była to bramka samobójcza z udziałem Cionka, niefortunnie interweniującego pod polską bramką. Kolejny gol zdobył w 60. minucie Niang, wykorzystując dezorientację polskiej defensywy.

Nieco nadziei dodał Polakom Grzegorz Krzychowiak, strzelając gola w 86. minucie po stałym fragmencie gry. Nie udało się jednak doprowadzić do wygranej czy choćby remisu.

W wywiadach po spotkaniu zarówno Wojciech Szczęsny jak i Michał Pazdan przyznali, że mecz był rozegrany słabiej, niż by tego oczekiwano. Wygrana byłaby pierwszym krokiem do wyjścia Polaków z grupy. Teraz plasujemy się na ostatnim miejscu ex aequo z Kolumbią, która dziś ku zaskoczeniu przegrała z Japonią 2:1.

Kolejne mecze polska reprezentacja rozegra 24 czerwca (z Kolumbią) i 28 czerwca (z Japonią).