Nasze projekty

Messi złożył pielgrzymkową obietnicę. Czy spełni ją po wygranym mundialu?

"Wiedziałem, że Bóg da mi to trofeum, byłem tego pewien" - powiedział po zwycięstwie w mistrzostwach świata kapitan reprezentacji Argentyny. Po finale mundialu media przypomniały obietnicę pielgrzymkową, którą niegdyś złożył.

fot. Hossein Zohrevand/Wikimedia Commons CC BY 4.0

Trofeum mistrzostw świata w Katarze to zwieńczenie bogatej kariery sportowej 35-letniego Messiego, uznawanego za jednego z najlepszych piłkarzy w historii.

W emocjonującym i zaciętym finale Argentyna pokonała reprezentację Francji. To jest po prostu niewiarygodne. Wiedziałem, że Bóg da mi to trofeum, byłem tego pewien – to była dla nas wielka radość – powiedział po meczu Messi.

Messi złożył pielgrzymkową obietnicę

Media przypomniały, że kilka miesięcy wcześniej, przed turniejem w Katarze, Messi złożył obietnicę Matce Bożej, że jeśli jego drużyna zdobędzie tytuł mistrzowski, on uda się z pielgrzymką do jednego z Jej sanktuariów w Argentynie.

Reklama

Jednak już pięć lat wcześniej, w listopadzie 2017 roku, w rozmowie z argentyńskim dziennikarzem sportowiec zwierzył się, że pójdzie do “Luján lub do San Nicolás” – dwóch najważniejszych sanktuariów maryjnych w tym kraju, jeśli reprezentacja zdobędzie mistrzostwo świata.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę