Msza święta o beatyfikację sł. Chiary Corbella Petrillo

W przededniu 10. rocznicy śmierci sł. Bożej Chiary Corbella Petrillo, 12 czerwca w Krakowie odbędzie się Msza święta o jej beatyfikację. W modlitwie można wziąć udział osobiście, lub za pośrednictwem transmisji online.

Fot. Chiara Corbella Petrillo - święta z sąsiedztwa/Facebook

W niedzielę 12 czerwca 2022 r. o godz. 12:00 w kościele św. Jana Kantego w Krakowie (ul. Jabłonkowska 18) odbędzie się Msza święta o beatyfikację sł. Bożej Chiary Corbella Petrillo.

Choć od śmierci Chiary Corbella Petrillo mija dopiero 10 lat (zm. 13 czerwca 2012 r.) to jej świadectwo dotarło prawie do każdego zakątka świata. Książki o niej zostały przetłumaczone na wiele języków – mówi ks. Kacper Nawrot, propagator kultu „świętej z sąsiedztwa” Chiary Corbelli Petrillo, który będzie przewodniczył Mszy św.

Krótkie życie Chiary, bo tylko 28-letnie, stało się odpowiedzią na podstawowe pytanie: jak zaufać Bogu do samego końca i jak dać mu się prowadzić każdego dnia? W niedzielę 12 czerwca o godz. 12 w kościele św. Jana Kantego w Krakowie będziemy się modlić o jej beatyfikację prosząc o potrzebne nam łaski za jej wstawiennictwem. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy i do poznania jej historii. Po Mszy św. będzie można zabrać sobie obrazki z modlitwą o jej beatyfikację oraz zakupić książki – zaprasza ks. Kacper.

Reklama
Reklama

Zapraszamy do osobistego udziału lub oglądania transmisji LIVE.


Chiara Corbella Petrillo straciła dwoje dzieci, które zmarły zaraz po porodzie. Zaszła w ciążę po raz trzeci, i gdy dziecko okazało się zdrowe, stwierdzono u niej nowotwór języka. Lekarze chcąc ją ratować naciskali na chemioterapię, jednak odmówiła, by nie narażać życia i zdrowia synka. Po urodzeniu małego Franciszka, było już za późno na wyleczenie. W wyniku postępów choroby nowotworowej Chiara straciła jedno oko. Nigdy jednak nie żałowała swojej decyzji. Chiara Corbella Petrillo zmarła 13 czerwca 2012 r., mając zaledwie 28 lat.

Reklama
Reklama

zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę