Nasze projekty

Msza św. o beatyfikację sł. Bożej Chiary Corbella Petrillo

W niedzielę, w Krakowie odbędzie się Msza Święta o beatyfikację sł. Bożej Chiary Corbella Petrillo. W modlitwie można wziąć udział osobiście, lub za pośrednictwem internetu.

13 czerwca wypada 9 rocznica śmierci sł. Bożej Chiary Corbella Petrillo. Z tej okazji tego dnia w kościele św. Jana Kantego w Krakowie o godz. 12:00 odbędzie się Msza święta o jej beatyfikację, której przewodniczył będzie ks. Kacper Nawrot.

Podczas modlitwy uczestnicy będą także polecać Panu Bogu swoje intencje za jej wstawiennictwem. Po Mszy św. będzie można zabrać sobie obrazki z modlitwą o beatyfikację oraz nabyć książkę „Chiara Corbella Petrillo w opowieściach świadków. Droga małych kroków”.

Link do transmisji Mszy świętej tutaj >>>

Kim była Chiara Corbella Petrillo?

„Gdzieś ty znalazł taką księżniczkę?” – to pytanie często zadawano mężowi przyszłej świętej. Chiara była piękna, elegancka, zarażała serdecznością i pogodą ducha. Gdy miała 7 lat, napisała na widokówce znad morza: „Maryjo i Jezusie, proszę Was, żebym została świętą” na tej samej kartce dopisała: „To, czego Bóg chce dla nas jest o wiele piękniejsze niż to, o co moglibyśmy prosić, używając własnej wyobraźni”. I były to niemal prorocze słowa, gdyż trudno było przewidzieć scenariusz tak pełny cierpienia ale i… ogromnej miłości. 

Reklama
Reklama

Chiara poznała przyszłego męża Enrico Petrillo podczas wakacyjnego pobytu w Medjugorie. Po 6 latach burzliwego związku wzięli ślub. Straciła dwoje dzieci, które zmarły zaraz po porodzie. Zaszła w ciążę po raz trzeci, i gdy dziecko okazało się zdrowe, stwierdzono u niej nowotwór języka. Lekarze chcąc ją ratować naciskali na chemioterapię, jednak odmówiła, by nie narażać życia i zdrowia synka. Po urodzeniu małego Franciszka, było już za późno na wyleczenie. W wyniku postępów choroby nowotworowej Chiara straciła jedno oko. Nigdy jednak nie żałowała swojej decyzji. Chiara Corbella Petrillo zmarła 13 czerwca 2012 r., mając zaledwie 28 lat. 

kw/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę