Nasze projekty

W 40 dni do zbawienia? To możliwe!

Książka “40 dni do zbawienia” ks. Kacpra Nawrota to 40 myśli o tym, jak powiedzieć STOP codziennej gonitwie i otworzyć na łaskę nawrócenia. Cisza, Krzyż, Jezus i ty. Wejdź na drogę zbawienia.

Reklama

Książka “40 dni do zbawienia” to owoc czterdziestu wielkopostnych adoracji Krzyża świętego. Jest zaproszeniem do bardzo osobistego spotkania z Bogiem, skierowanym do tych, którzy czują pragnienie nawrócenia, chcą ożywić swoją relację z Chrystusem i dojrzeć do dzielenia się doświadczeniem wiary z innymi. 

Inspiracją do wydania książki “40 dni do zbawienia” są wielkopostne rozważania ks. Kacpra Nawrota, które choć powstawały jako pomoc w pełniejszym przeżyciu pierwszego “pandemicznego” Wielkiego Postu i z taką myślą zostały pierwotnie opracowane  – mają zdecydowanie ponadczasowy charakter. W książce pojawiają się w nowej, rozszerzonej wersji – wyjaśnia Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu i Wydawnictwa Stacja7. 

Nieczystość, lenistwo, pycha…

Rozważania odnoszą się do całej palety wątków związanych z nawróceniem: od ułożenia życiowych priorytetów na nowo – we właściwej kolejności, z postawieniem Boga na pierwszym miejscu, po tematy związane z podjęciem indywidualnej “pracy nad duchem”. Kompleksy, nieczystość, lenistwo, pycha, sztuka czekania i przebaczania, problemy, z którymi żyjemy i z którymi nie poradzimy sobie sami, bez Bożej pomocy i łaski nawrócenia. Książka zawiera wskazówki dotyczące walki z konkretnymi grzechami, ale także jak efektywnie korzystać z darów Ducha Świętego czy dotrzymać warunki dobrej spowiedzi. Każdy z rozdziałów rozpoczyna się cytatem z Pisma Świętego, po którym następuje  pogłębiona refleksja, zakończona krótką modlitwą – prośbą oraz zadaniem. Wszystko po to, by zmobilizować nas do konkretnej pracy nad relacją z Panem Bogiem.

Reklama

Teraz jest najlepszy czas!

Autor książki, ks. Kacper Nawrot, nie wyobraża sobie życia bez Mszy św., liturgii, której także przedsoborowe tajemnice zgłębia z zapałem. Jest pasjonatem wspinaczki skałkowej i górskiej, uczącej pokory poprzez zmagania z przyrodą i z samym sobą. To także propagator kultu Chiary Corbelli Petrillo – “świętej z sąsiedztwa”. Na co dzień zaangażowany jest  w posługę duszpasterską w parafii św. Jana Kantego w Krakowie. Autor przekonuje, że książka jest doskonałym narzędziem do codziennej pracy nad relacją z Bogiem. Na nic by były te nasze rozważania i modlitwy, gdybyśmy to wszystko zostawili w sferze marzeń i odkładali nawrócenie na bliższą czy dalszą przyszłość.  TERAZ to najlepszy czas, by doświadczyć Bożego Miłosierdzia.

Książka dostępna na dobroci.pl.


Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę