W 40 dni do zbawienia? To możliwe. Książka już dostępna

Książka “40 dni do zbawienia” ks. Kacpra Nawrota to 40 myśli o tym, jak powiedzieć STOP codziennej gonitwie i otworzyć na łaskę nawrócenia. Cisza, Krzyż, Jezus i ty. Wejdź na drogę zbawienia. Książka już dostępna w sprzedaży.

Reklama

Książka “40 dni do zbawienia” to owoc czterdziestu wielkopostnych adoracji Krzyża świętego. Jest zaproszeniem do bardzo osobistego spotkania z Bogiem, skierowanym do tych, którzy czują pragnienie nawrócenia, chcą ożywić swoją relację z Chrystusem i dojrzeć do dzielenia się doświadczeniem wiary z innymi. 

Inspiracją do wydania książki “40 dni do zbawienia” są wielkopostne rozważania ks. Kacpra Nawrota, które choć powstawały jako pomoc w pełniejszym przeżyciu pierwszego “pandemicznego” Wielkiego Postu i z taką myślą zostały pierwotnie opracowane  – mają zdecydowanie ponadczasowy charakter. W książce pojawiają się w nowej, rozszerzonej wersji – wyjaśnia Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu i Wydawnictwa Stacja7. 

Nieczystość, lenistwo, pycha…

Rozważania odnoszą się do całej palety wątków związanych z nawróceniem: od ułożenia życiowych priorytetów na nowo – we właściwej kolejności, z postawieniem Boga na pierwszym miejscu, po tematy związane z podjęciem indywidualnej “pracy nad duchem”. Kompleksy, nieczystość, lenistwo, pycha, sztuka czekania i przebaczania, problemy, z którymi żyjemy i z którymi nie poradzimy sobie sami, bez Bożej pomocy i łaski nawrócenia. Książka zawiera wskazówki dotyczące walki z konkretnymi grzechami, ale także jak efektywnie korzystać z darów Ducha Świętego czy dotrzymać warunki dobrej spowiedzi. Każdy z rozdziałów rozpoczyna się cytatem z Pisma Świętego, po którym następuje  pogłębiona refleksja, zakończona krótką modlitwą – prośbą oraz zadaniem. Wszystko po to, by zmobilizować nas do konkretnej pracy nad relacją z Panem Bogiem.

Reklama
Reklama

Teraz jest najlepszy czas!

Autor książki, ks. Kacper Nawrot, nie wyobraża sobie życia bez Mszy św., liturgii, której także przedsoborowe tajemnice zgłębia z zapałem. Jest pasjonatem wspinaczki skałkowej i górskiej, uczącej pokory poprzez zmagania z przyrodą i z samym sobą. To także propagator kultu Chiary Corbelli Petrillo – “świętej z sąsiedztwa”. Na co dzień zaangażowany jest  w posługę duszpasterską w parafii św. Jana Kantego w Krakowie. Autor przekonuje, że książka jest doskonałym narzędziem do codziennej pracy nad relacją z Bogiem. Na nic by były te nasze rozważania i modlitwy, gdybyśmy to wszystko zostawili w sferze marzeń i odkładali nawrócenie na bliższą czy dalszą przyszłość.  TERAZ to najlepszy czas, by doświadczyć Bożego Miłosierdzia.

Od 24 lutego książka dostępna jest już w sprzedaży. Można ją zakupić na stronie https://wielkipost.stacja7.pl/ oraz w sklepie internetowym Stacji7 dobroci.pl.


Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę