Nasze projekty

Książka „Więcej aniżeli ci. Rekolekcje wielkanocne. Ideał miłości”

Czy czujesz się kochany? Czy potrafisz kochać? Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć pozytywnie lub masz trudny moment w życiu - te rekolekcje wielkanocne są dla Ciebie. „Nie ma przypadków, są znaki” - przekonuje ks. Kacper Nawrot.

Reklama

Obal półprawdy o miłości!

Książka ks. Kacpra Nawrota powstała na podstawie rekolekcji wielkanocnych będących odpowiedzią na pytanie o to, jaka jest moja miłość – do siebie, drugiego człowieka i Boga. 

Rekolekcje umożliwiają uświadomienie sobie, co jest u każdego z nas bożkiem, jaki obraz miłości w sobie nosimy. Jeśli będziemy budować na półprawdach, jeśli będziemy opierać życie na naszym ego, to w końcu to się wywali – mówi autor książki ks. Kacper Nawrot.

Autor książki stawia na szczerość i konkret – dzieli się własnymi przeżyciami i przytacza świadectwa z życia swoich przyjaciół. Wszystko po to, byś i Ty mógł powiedzieć z przekonaniem: „Tak, Pan Bóg jest moim Pasterzem. On naprawdę mnie kocha”.

Reklama

Dlaczego rekolekcje wielkanocne?

Rekolekcjom nieprzypadkowo towarzyszą Jezus Dobry Pasterz, święty Piotr i służebnica Boża Chiara Corbella Petrillo. To właśnie św. Piotrowi Jezus zadał pytanie: “Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?” (J 21, 15). Wszyscy dokładnie znamy odpowiedź ucznia Chrystusa, która stała się dla niego okazją do naprawy swojego trzykrotnego zaparcia się Chrystusa. 

Tę odpowiedź realizowała swoim życiem także sł. Boża Chiara Corbella Petrillo. Straciła dwoje dzieci, które zmarły zaraz po porodzie. Zaszła w ciążę po raz trzeci, i gdy dziecko okazało się zdrowe, stwierdzono u niej nowotwór języka. Po urodzeniu małego Franciszka, było już za późno na wyleczenie. W wyniku postępów choroby nowotworowej Chiara straciła jedno oko, zmarła mając zaledwie 28 lat. Nigdy jednak nie żałowała swojej decyzji. Wiedziała, że prawdziwej miłości nie jest w stanie pokonać nawet śmierć. To właśnie perspektywa zmartwychwstania pozwala nam zrozumieć czym jest prawdziwa miłość.

Co znajdziesz w książce?

W rekolekcjach wielkanocnych poruszone są różne wątki, pomocne w nauce miłości:

Reklama
  • jak wygląda ideał miłości (na przykładzie Jezusa, który w kochaniu nie ma sobie równych);
  • jak miłość może przemienić człowieka i uleczyć jego słabość (na przykładzie św. Piotra);
  • po czym poznać, że potrafimy kochać? (na przykładzie Chiary Corbelli Petrillo);
  • jak kochać w obliczu cierpienia, śmiertelnej choroby i utraty dziecka? (na przykładzie autentycznych świadectw);
  • jakie są cztery rodzaje miłości?;
  • jakie mechanizmy psują nasze relacje z Bliskimi?;
  • jak zatroszczyć się o miłość małżeńską, by rozkwitała?;
  • jak odkryć Boży plan względem nas?

Książkę „Więcej anliżeli ci. Rekolekcje wielkanocne. Ideał miłości” można zamawiać w w księgarni Dobroci.pl, także w wersji e-book.

Zobacz środek książki:


Ks. Kacper Nawrot żyje z pasją. Pełni posługę duszpasterską w parafii św. Jana Kantego w Krakowie. Miłośnik Mszy św.; w wolnych chwilach z zapałem uprawia wspinaczkę górską i skałkową. Jest wytrwałym propagatorem kultu „świętej z sąsiedztwa” –  Chiary Corbelli Petrillo.

Reklama

/

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę