Nasze projekty

Młodzi o księżach: #doceniamnieoceniam

Oazowicze diecezji radomskiej opowiadają o swoich doświadczeniach spotkania z kapłanami. W facebookowej akcji #doceniamnieoceniam piszą o tym, za co są wdzięczni księżom, których spotkali na swojej drodze.

Od kilku tygodni na fanpage’u Ruchu Światło-Życie w diecezji radomskiej pojawiają się kolejne grafiki z cytatami o kapłanach. Uczestnicy i animatorzy Ruchu dzielą się swoimi historiami o kapłanach, których spotkali w swoim życiu. Akcja #doceniamnieoceniam to pomysł diecezjalnej Diakonii Komunikowania Społecznego. Moderator grupy, ks. Michał Podsiadły przyznał, że zainspirował go do niej wizerunek św. Jana Marii Vianneya z zakrwawioną koloratką. – Pomyślałem, że warto pokazać pozytywny obraz kapłaństwa, zaproponowałem taką akcję animatorom i bardzo chętnie odpowiedzieli na ten pomysł – mówi ks. Podsiadły.

Każda grafika nawiązuje do innej historii. Basia, która podzieliła się swoją refleksją w ramach akcji #doceniamnieoceniam mówi, że zdecydowała się podzielić swoimi doświadczeniami współpracy z księżmi dlatego, że zna ich z dwóch stron – bycia duchownym i bycia zwykłym człowiekiem, przyjacielem. – Biorąc pod uwagę to, że są ludźmi chciałam, żeby wiedzieli, że podziwiam ich poświęcenie życia dla Boga i wiernych. Tak po ludzku chciałam dać im znać, że są potrzebni. Wiem, że każdy człowiek potrzebuje docenienia i pochwały za to co robi. Ja ich doceniam. – mówi Basia.

Reklama
Reklama

Ks. Krzysztof Kołtunowicz, który pojawia się na jednym ze zdjęć projektu, przyznaje, że akcja jest bardzo miła, ale przestrzega przed rozpieszczaniem kapłanów. – My jako księża stawiamy wymagania to pozwólmy też wiernym wymagać od nas – wyjaśnia ks. Kołtunowicz.

– Długo zastanawiałam się nad wyborem odpowiednich osób. Kto z moich znajomych miałby na tyle odwagi, by podzielić się swoim doświadczeniem Kościoła? – mówi Klaudia Bzducha, która koordynuje zbieranie historii. – Napisałam do kilku osób wiadomość z prośbą, o napisanie krótkiej informacji, za co cenią księży i co im zawdzięczają. Wszyscy zgodzili się od razu. Jestem im bardzo wdzięczna za ich zaangażowanie w tę akcję – mówi Klaudia.

Reklama
Reklama

Swojej wdzięczności nie kryje także ks. Krzysztof Dukielski, diecezjalny moderator Ruchu. – Akcja #doceniamnieoceniam to ważny głos młodego Kościoła, który staje po stronie swoich duszpasterzy i docenia ich zaangażowanie w rozwój młodego pokolenia – mówi ks. Dukielski. – Młodzi mają wewnętrzny zmysł, który podpowiada, kto ich kocha prawdziwie, mądrze. To stąd, młodzi nie udają, że księża są idealni, ale szczerze potrafią docenić tych, którzy żyją Jezusem na 100% i dzielą się Nim z młodymi – dodaje.

os/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite