Nasze projekty

Kwarantannowa Msza Wieczerzy. “Spotkamy się po dwóch stronach korytarza”

– To najdziwniejsza Msza Wieczerzy Pańskiej jaką przeżyłem w swoim życiu – napisał na swoim facebookowym koncie proboszcz jednej z radomskich parafii, ks. Marek Adamczyk. Niestety wszystkie celebracje Triduum wraz z wikariuszami musi sprawować na plebanii, ponieważ w środę księża dowiedzieli się o konieczności kwarantanny.

Do kilku zdjęć sprzed Mszy Świętej w Wielki Czwartek ks. Adamczyk dołączył poruszający opis. – Ja z diakonem spotkamy się w dwóch końcach korytarza, by uczestniczyć w Eucharystii. Ks. Łukasz i ks. Michał będą celebrować msze sami w swoich pokojach. Niech we wszystkim Pan Bóg będzie uwielbiony. Może w ten sposób będziemy blisko tych, którzy tak jak my nie mogą być w naszej świątyni – napisał.

"Gorąco pragnąłem spożyć tę paschę z Wami". To będzie najdziwniejsza Msza Wieczerzy Pańskiej jakie przeżyłem w swoim…

Reklama
Reklama

Posted by Marek Adamczyk on Thursday, April 9, 2020

W minioną środę na fanpage’u parafii św. Jadwigi pojawił się wpis o tym, że w czasie posługi jeden z księży posługujących w parafii miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. – Zgłosiliśmy się do Sanepidu i podporządkowaliśmy się wszystkim zaleceniom czekając na wynik testu, który w tym przypadku będzie rozstrzygający – napisał w poście ks. Adamczyk. Z racji wymaganej w tej sytuacji kwarantanny wszystkie celebracje księża muszą sprawować w swoim miejscu zamieszkania.

Na szczęście nie trzeba było odwoływać zapowiedzianych (także z transmisją) Mszy i nabożeństw Wielkiego Tygodnia, ponieważ przy parafii mieści się również Duszpasterstwo Akademickie i pracujący w nim księża mogą przewodniczyć poszczególnym nabożeństwom. – Dzięki temu kościół jest otwarty, ale taka decyzja sprawia, że Wielki Czwartek, a być może również kolejne dni Wielkiego Tygodnia spędzimy w swoich pokojach – dodał proboszcz we wpisie tuż przed Triduum. W oczekiwaniu na wynik testu księża pracujący w parafii zapowiedzieli także, że nie będą mogli, jak dotychczas, posługiwać sakramentem pokuty.

Reklama
Reklama

W licznych komentarzach wierni i znajomi zapewnili kapłanów o swojej modlitwie. Księża śmiało również poprosili o nią, dziękują za okazane im wsparcie i deklarują pamięć o parafianach. – Polecamy się Waszej modlitwie. Niezależnie od tego, gdzie będziemy, będziemy za Wami tęsknić i będziemy z Wami w naszej modlitwie – napisali kapłani. Mimo trudnej sytuacji nie tracą nadziei i starają się dodać otuchy swoim parafianom. – Tak, czy inaczej wierzymy w to, że nie tylko to, gdzie będziemy modlić się w Wielki Czwartek, Piątek i Wigilię Paschalną, ale całe nasze życie jest w rękach miłującego Boga. – czytamy w facebookowym poście.

Szczęść Boże, W poniedziałek późnym wieczorem otrzymałem wiadomość, że jeden z nas w czasie posługi miał kontakt z…

Reklama

Posted by Parafia św. Jadwigi Królowej w Radomiu on Wednesday, April 8, 2020

os/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite