Nasze projekty

Ks. Jakub Bartczak zarapował do #Hot16Challenge2

Rapowali już Paweł Domagała, Dawid Podsiadło, Artur Andrus, Margaret czy Monika Brodka, zarapowali również i katoliccy raperzy, wykorzystując akcję #Hot16Challenge2 do głoszenia Ewangelii. Wśród nich rewelacyjny ks. Jakub Bartczak.

Akcja wyszła ze środowiska raperów amerykańskich. W skrócie jest to wyzwanie, które polega na zarapowaniu własnego 16-zgłoskowego tekstu rapu do dowolnego bitu, nominowaniu następnych, którym rzuca się wyzwanie oraz przelaniu dowolnej kwoty na lekarzy walczących z epidemią koronawirusa. Podobne challenge są od kilku lat popularną na YouTube formą zwrócenia społecznej uwagi na jakiś problem lub akcję charytatywną. 

W Polsce #Hot16Challenge2 zapoczątkowało środowisko polskich raperów, a zbiórkę funduszy w jej ramach prowadzi Fundacja SiePomaga. Choć zakładano, że cel zbiórki to milion złotych, w ciągu kilku dni został on już przekroczony. 

Akcja bardzo szybko wyszła w Polsce poza ramy środowiska raperów. Nominowani zostali do niej m.in. Dawid Podsiadło, Paweł Domagała, Daria Zawiałow czy Artur Andrus, i nagrali zyskujące popularność rapy lub piosenki. Dotarła także do środowiska chrześcijańskich raperów, wciągając takie postaci jak ks. Jakub Bartczak, Heres (Wyrwani z niewoli) czy TAU. I to nie koniec, bo każdy z nich nominował następne osoby czy grupy tworzące muzykę z przesłaniem chrześcijańskim. Ks. Jakub Bartczak nominował m.in. misjonarza klaretyna o. Marcina Kowalskiego. 

Reklama
Reklama

Ks. Jakub wykorzystał swój „challange” do… głoszenia Ewangelii i przesłania, że w Jezusie Chrystusie nie mamy się czego bać. 

Czytajcie Pismo Święte w tym trudnym czasie. Tam w Ewangelii według św. Jana czytamy: „Niech się nie trwoży serce wasze, wierzycie w Boga i we mnie wierzcie”

mówi ks. Jakub. Jego nagranie zyskało już taką popularność, że trafiło do tzw. Karty na czasie YouTube, czyli listy najszybciej zyskujących popularność filmów. Oto jego rap:

Reklama
Reklama

Tak prezentuje się film rapera TAU, który nominował ks. Bartczaka:

Reklama

A tak rapował Heres:

ad/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite