Nasze projekty

Ojcowie Duchacze ułożyli rap o Duchu Świętym

Wprawdzie akcja #hot16challenge2 powoli wygasa, ojcowie ze Zgromadzenia Ducha Świętego czyli Duchacze postanowili wykorzystać ją jako wprowadzenie do świętowania Zesłania Ducha Świętego.

Reklama

Rap ułożyli dwaj ojcowie: o. Marcin Dusiński i o. Maciej Sierzputowski, którzy opowiadają o swojej przyjaźni, wspólnym wstąpieniu do zakonu i pracy na misjach w różnych miejscach świata.

– Były wzloty, upadki, mroczne historie. Ciężki czas, nie powiem, braliśmy to pokornie. Bo ciągle z nami był i jest ten jeden Ziomal, co napełnia nas mądrością i złego pokona. To On, to o Duchu Świętym mowa – co ratuje, pociesza, z nim zaczniesz od nowa. I nawet ci medycy, co teraz wiodą prym, z Ducha czerpią siły, chwała za to im

słyszymy w strofach „gorącej szesnastki.

Reklama
Reklama

Udział w akcji #hot16challenge2 wykorzystali również do zarapowania o czuwaniu przed Zesłaniem Ducha Świętego, jakie poprowadzą ze swojego kościoła w Bydgoszczy. Modlitwa zatytułowana Noc 7 Cudów będzie transmitowana na ich kanale na YouTube oraz na profilu na Facebooku>> 

W akcji #hot16challenge2 mającej na celu wsparcie służb medycznych walczących z epidemią wzięły już udział setki artystów z całej Polski. Dołączyli do nich także coraz liczniejsi duchowni, siostry zakonne i publicyści katoliccy, m.in. biskup Adrian Galbas, o. Adam Szustak, franciszkański zespół Fioretti, s. Anna Bałchan czy s. Janina. 

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę