Nasze projekty

Najpopularniejsze katolickie rapy w #hot16challenge2

Zapoczątkowując akcję #hot16challenge2 polscy raperzy prawdopodobnie nie spodziewali się, że rozejdzie się ona tak szeroko, że rapować zaczną siostry zakonne, organiści, klerycy, zakonnicy, oazowicze, ministranci czy biskupi. Katolickich rapów jest już tak dużo, że zrobiliśmy mały ich ranking według liczby wyświetleń.

Reklama

W tzw. mainstreamie akcja już wygasa i nie budzi takiej ekscytacji, jak na początku maja. Teraz przeniosła się na osoby z mniejszą popularnością, z których część – właśnie ta „kościelna” wykorzystuje rapowanie jako okazję do ewangelizacji, napełnienia ludzi nadzieją, opowiedzenia o swoim zgromadzeniu czy okazję do obudzenia nowych powołań kapłańskich czy zakonnych. Przeglądając YouTube po różnych słowach kluczowych odnaleźliśmy przynajmniej kilkudziesięciu rapujących księży, kilkanaście zgromadzeń zakonnych czy seminariów duchownych, ale też schole młodzieżowe, chóry parafialne, ministrantów, misjonarzy z misji zagranicznych, animatorów oazowych oraz kilkanaście grup młodzieży z KSM. 

Największą popularność zdobyli ci, którzy dołączyli do #hot16challenge najwcześniej, a ich filmiki na YouTube są już od kilku tygodni. Znaleźliśmy 15 wśród „katolickich” wykonawców „czelendżu”, który przekroczyli liczbę 20 tysięcy odsłon. Ważne jest jednak jedno zastrzeżenie: ranking należy potraktować umownie, ponieważ z każdą godziną liczby odsłon się zmieniają. Gdy zaczynaliśmy pisać ten tekst siostra Janina miała 99 tys. odsłon, gdy kończymy – ma już 105 tysięcy. 

Oto zestawienie 15 najpopularniejszych katolickich rapów „gorącej szesnastki”. Niech nas wszystkich zachęci, by przejrzeć, jaką kreatywnością natchnął ich wszystkich Duch Święty!

Reklama
Reklama

(stan na 5 czerwca godz. 15)

 1. ks. Jakub Bartczak, 2 miliony
 2. o. Adam Szustak 577 tys. >obejrzyj
 3. ks. Tomasz Gerek 373 tys. >obejrzyj
 4. s. Janina 105 tys. >obejrzyj
 5. Siostry z Łagiewnik 87 tys. >obejrzyj
 6. FRS franciszkanie 83 tys. >obejrzyj
 7. biskup Adrian Galbas 55 tys. >obejrzyj
 8. ks. Adam Anuszkiewicz 45 tys. >obejrzyj
 9. Tomasz Samołyk 44 tys. >obejrzyj
 10. siostry Prezentki 43 tys. >obejrzyj
 11. ks. Marcin Kowalewski 41 tys. >obejrzyj
 12. klerycy z Ełku 37 tys. >obejrzyj
 13. Mocni w Duchu 33 tys. >obejrzyj
 14. Ministrancka Wytwórnia Muzyczna 23 tys. >obejrzyj
 15. Heres/Wyrwani z niewoli 20 tys. >obejrzyj

 

Reklama
Reklama

Opracowanie: Anna Druś

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę