Nasze projekty

Kraków: koncert Andrei Bocellego dla rodzin

„Wielkie Misterium. Ewangelia Rodziny: szkoła człowieczeństwa dla naszych czasów” to program Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Rodziny abp. Vincenzo Paglii oraz światowej sławy kompozytora i śpiewaka operowego Andrei Bocellego, który zaprezentowany zostanie 27 maja w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

„Jestem niezwykle szczęśliwy, że będę mógł zaśpiewać w Sanktuarium św. Jana Pawła II. To dla mnie wielka radość i ogromne przeżycie móc wrócić do Krakowa, do miejsca tak bardzo duchowego, ofiarując mój głos i moją modlitwę. Jak było to dla mnie ogromnym zaszczytem móc poznać wielkiego polskiego Papieża, osobowość napełnioną obficie Bożą łaską, promotora epokowych zmian, który przybliżył młode pokolenie do katolicyzmu, tak będzie równie ogromnym zaszczytem modlić się w Jego umiłowanej diecezji” – powiedział Andrea Bocelli o koncercie „Wielkie Misterium. Ewangelia Rodziny: szkoła człowieczeństwa dla naszych czasów”, który 27 maja zabrzmi w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Ks. prof. Robert Tyrała, który poinformował we czwartek o koncercie podkreślił, że jest to dar Andrei Bocellego dla rodzin. „Będzie to jedna wielka modlitwa za rodziny i z rodzinami” – mówi ks. Tyrała.

Wybranym i interpretowanym przez Mistrza Bocellego utworom muzyki sakralnej towarzyszyć będą 64-osobowa narodowa orkiestra Czech oraz 50-osobowy chór Psalmodia Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie pod dyrekcją Marcellego Rota. Całość zostanie ubogacona przez chwile refleksji i katechezy prowadzonej przez Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Rodziny abp. Vincenzo Paglię.

Reklama
Reklama

Udział w wydarzeniu jest darmowy. Wystarczy dokonać rezerwacji biletu na stronie www.ilgrandemistero.com. Na koncert w Sanktuarium św. Jana Pawła II przewidziano 2 tys. biletów. Część, która była w dyspozycji kard. Stanisława Dziwisza została przekazana rodzinom.

Wieczorny koncert Andrei Bocellego 27 maja poprzedzi międzynarodowa konferencja „Wokół posynodalnej adhortacji papieża Franciszka Amoris laetitia”, która odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie. Prezentacji adhortacji dokona abp Vicenzo Paglia, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny.

Andrea Bocelli z programem „Wielkie Misterium. Ewangelia Rodziny: szkoła człowieczeństwa dla naszych czasów” we wrześniu wystąpi z lizbońskiej Katedrze św. Hieronima a w listopadzie w budapesztańskiej Katedrze św. Stefana.

Reklama
Reklama

pra / Kraków

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite