Nasze projekty

Koronawirus na pogrzebie kard. Jaworskiego

11 września w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się uroczystości pogrzebowe kard. Mariana Jaworskiego, w których uczestniczył m.in. ks. prof. Józef Bremer SJ, rektor Akademii Ignatianum w Krakowie. Kilka dni później badania potwierdziły u niego zakażenie koronawirusem.

Ks. prof. Bremer uczestniczył w liturgii pogrzebowej kard. Jaworskiego, w której wzięli udział również m.in kard. Kazimierz Nycz, abp Marek Jędraszewski, bp Tadeusz Rakoczy czy abp Stanisław Budzik. W trakcie Eucharystii ks. prof. Bremer zasłabł i został wyprowadzony z Bazyliki. Po powrocie do Krakowa przeszedł badania, które potwierdziły zakażenie koronawirusem.

– Ksiądz rektor przebywa w szpitalu, jego stan jest stabilny, czuje się dobrze – informuje ks. Jacek Prusak SJ, rzecznik prasowy Akademii Ignatianum. – Pracownicy Akademii, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt, przebywają na kwarantannie i najprawdopodobniej dzisiaj przejdą badania pod kątem COVID19.

Jednocześnie rzecznik uczelni stanowczo zaprzecza wczorajszym doniesieniom medialnym, jakoby rektor po uroczystościach pogrzebowych uczestniczył w uroczystym obiedzie, w którym brali udział także inni biskupi. – Ze względu na bezpieczeństwo własne i obecnych na uroczystościach osób ksiądz rektor po swoim zasłabnięciu powrócił natychmiast do Krakowa i nie miał z nikim bliższego kontaktu. Towarzysząca mu w drodze osoba przeszła badania, które dały wynik negatywny – podkreśla ks. Jacek Prusak.

Reklama
Reklama
fot. YouTube/Archidiecezja Krakowska

W poniedziałek została również zamknięta krakowska bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa, ponieważ u czterech osób w Kolegium Jezuitów potwierdzono zachorowanie na COVID19. Magister kolegum ks. Władysław Mika SJ przekazał, że test u czterech mieszkańców domu dał wynik pozytywny. Pozostali do poniedziałku przebywać będą przebywać na kwarantannie.

ah, Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite