Nasze projekty

Kongres Kultury Polskiej. Jak budować kulturę jutra?

Już 12 listopada odbędzie się Kongres Kultury Polskiej. W tym roku, z powodu pandemii wydarzenie przenosi się do internetu. Prelegenci będą dyskutować online.

Kongres Kultury Polskiej to spotkanie ludzi, którzy zajmują się szeroko pojętą kulturą. Jego ideą jest stymulacja różnych środowisk do zaszczepienia kultury definiowanej przez trzy wyznaczniki: Prawda, Dobro, Piękno.

Jest to spotkanie przedstawicieli instytucji kultury, instytucji rządowych i samorządowych, twórców, artystów, dziennikarzy, a także przedstawicieli biznesu i organizacji pozarządowych, działających na rzecz kultury.

Reklama

Kongres organizuje stowarzyszenie pozarządowe Muza Dei. Jego prezes Andrzej Dubiel zaznacza, że mimo formy zdalnej, kongres nie zmieni swojego charakteru. Generalnie, tematyka będzie taka sama, wszyscy prelegenci potwierdzili udział, ale kongres będzie w 100 procentach online – ­­mówi.

Rola kultury w budowaniu tożsamości narodowej

Tematem tegorocznego spotkania jest „Kultura Jutra”. W czasie kongresu prelegenci będą dyskutować w ramach 4 paneli:  Kultura Jutra – Kultura fundamentem wspólnoty narodowej, Język kultury wczoraj i dziś,  Rola kultury w budowaniu kapitału społecznego i Kultura dla mediów czy media dla kultury.

W czasie kongresu będziemy dyskutować nad rolą kultury w budowaniu tożsamości i wspólnoty narodowej. Będziemy się zastanawiać, czy internet i media społecznościowe redefiniują kulturę, czy kolejne granice szoku, wulgaryzmu w języku kultury będą przekraczane? Prelegenci będą dyskutować nad rolą kultury w budowaniu wspólnoty narodowej. Będziemy się zastanawiać, jak budować silne społeczeństwo obywatelskie w oparciu o fundamenty kultury – podkreśla Andrzej Dubiel.

Reklama

Wśród prelegentów są m.in.: Dominika Chorosińska, prof. Rafał Wiśniewski, Marek Jurek, Piotr Bernatowicz, Redbad Klynstra-Komarnicki, Piotr Mazurek ,Paweł Lisicki czy Mateusz Matyszkowicz.

Trzeci panel w kongresie na temat roli kultury w budowaniu kapitału społecznego poprowadzi redaktor naczelna Stacji7.pl Aneta Liberacka.

Swój udział w spotkaniu potwierdziło już 200 osób. Więcej informacji na temat kongresu i szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

ag/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite