Nasze projekty

Co z tegoroczną wizytą kolędową? Diecezje odwołują lub przenoszą na inny czas

Z powodu pandemii koronawirusa kolejne diecezje informują o odwołaniu lub przeniesieniu wizyt duszpasterskich w domach parafian. Zamiast nich zostaną zorganizowane np. msze w intencji mieszkańców poszczególnych ulic.

W kościołach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i archidiecezji poznańskiej zamiast tradycyjnych wizyt kolędowych zostaną odprawione msze w intencji mieszkańców poszczególnych ulic lub małych miejscowości. Po nich duszpasterze mogą zorganizować rozmowy na bieżące tematy parafialne oraz powinni zachęcić wiernych do „liturgii rodzinnej”, aby po powrocie do domów odmówili modlitwę i sami pokropili mieszkanie wodą święconą.

„Podczas Mszy św. należy wygłosić okolicznościową homilię oraz odmówić modlitwę błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi, jak również poświęcić wodę, którą wierni zabiorą do domów” – czytamy w komunikacie archidiecezji poznańskiej.

O odwołaniu wizyty kolędowej zdecydował również bp Roman Pindel. Odwiedziny duszpasterskie w diecezji bielsko-żywieckiej zostaną przeniesione na czas, gdy „pozwolą na to warunki sanitarne”.

Reklama
Reklama

Już pod koniec października komunikat o odwołaniu w tym roku wizyt duszpasterskich wydała archidiecezja katowicka. Zamiast spotkań w domach parafian, w okresie Bożego Narodzenia zostaną odprawione msze za wiernych z poszczególnych ulic i osiedli.

Reklama
Reklama

„Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy” – czytamy w komunikacie.

PRZECZYTAJ: W archidiecezji katowickiej nie będzie wizyt “po kolędzie”

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę