Jest takie miejsce, gdzie dźwięk ożywia wiarę i rozpala miłość

Gdzieś w środku Krakowskiej Nowej Huty… Gdzieś, gdzie matka Boża Pocieszenia patronuje parafii, a posługują księża Pallotyni… Mieści się studio.

A z tego studia na radiowych falach roznosi się Ewangelia.

Witajcie w Pallotyńskim Radiu Ewangelizacyjnym Pallotti fm.

Nasza redakcja miała możliwość i ogromną przyjemność skorzystać z gościnności ks. Łukasza Gołasia, dyrektora Pallotti fm.

Reklama
Reklama

Ale po kolei, kim są Pallotyni?

Reklama
Reklama

 

A dokładniej Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego, bo tak brzmi pełna nazwa to wspólnota księży i braci. Czym się głównie zajmują? Apostolstwem świeckich, dzianiami ekumenicznymi, misyjnymi, na rzecz sprawiedliwości społecznej i troszczą się o niewierzących, w tym wszystkim popierają i stosują mass media. Robią to by “ożywiać wiarę i rozpalać miłość u wszystkich członków Ludu Bożego”.  Kierują się hasłem: ‘’Caritas Christi urget nosMiłość Chrystusa nas przynagla.’’. Zewnętrznie życie, upodabnia ich do księży diecezjalnych lecz wewnętrznie prowadzą ich przyrzeczenia  czystości, ubóstwa, posłuszeństwa, a także wytrwania, wspólnoty dóbr i ducha służby.

 

Reklama

Co tutaj słychać?

 

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne, to nie tylko radio, to nawet portal edukacyjno -ewangelizacyjny, jak mówią pragną budować nowe społeczeństwo na fundamencie chrześcijańskich wartości. Proponują nam muzykę, katechezy, modlitwę, audycje, transmisje wydarzeń, uroczystości, koncertów, a także szkolenia, kursy i rekolekcje online. Oprócz codziennej dawki modlitwy i słowa Bożego. Mają dla nas audycje w których sacrum i profanum się przenikają: historie życia młodych świętych, aktualne tematy społeczne, poezja i muzyka, nie tylko chrześcijańska, problemy kościoła “na prosto”, goście żyjący wiarą, czy skarby dziedzictwa Wincentego Pallottiego.

 

Wypływają na głębokie wody – Ewangelizacja na Barce

 

Nieprzerwanie od 2013 r. wypływają na Wiślane wody, by z barki napełniać jej brzegi Ewangelią. Po bulwarach rozbrzmiewał już głos wielu znakomitych zaproszonych gości:  abpa Marka Jędraszewskiego, abpa Grzegorza Rysia, misjonarzy, sióstr zakonnych, egzorcystów, muzyków czy też kapłanów innych wyznań chrześcijańskich. Łącząc słowo Boże z miejską strefą rekreacyjną stwarzają też możliwość spotkania z Bogiem ludziom, którzy sami może by do tego kościoła nie przyszli.

 

Wpadajcie na http://pallotti.fm/

Polubcie ich na FB: https://www.facebook.com/pg/pallottifm/posts/

Naprawdę warto!

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę