„Jestem! W Hucie” – ewangelizacja Krakowa

Koncert, świadectwa, możliwość spowiedzi czy modlitwy wstawinniczej – tak wyglądał pierwszy dzień ewangelizacyjnej akcji „Jestem! w Hucie”. Spotkania zgromadziły ponad pół tysiąca osób

Reklama

Wydarzenie rozpoczęło przed południem spotkanie dla młodzieży pod hasłem „Be Connected”. Młodzi ludzie mogli zadać wszelkie nurtujące ich pytania oraz posłuchać świadectw ludzi, których Pan Bóg wyciągnął niejednokrotnie z najgorszych momentów życia np. uwikłania w narkotyki. Z młodzieżą spotkali się m.in. Michał Nikodem, redaktor TVN czy chrześcijański raper Bęsiu.

Jak podkreślił biskup krakowski Grzegorz Ryś ta część wydarzenia pokazała, że młodzi szukają Boga. „Widać było, że Ci młodzi ludzie to naprawdę przeżywają w sposób poważny. To było to, o co szło. Bardzo piękne spotkanie. Ja dawno nie widziałem młodych ludzi, którzy w taki sposób słuchają tego, co się do nich mówi i w takiej ilości, bo to było kilkaset młodych osób” – stwierdził.

Wieczorną część pierwszego dnia spotkania „Jestem! W Hucie” stanowił koncert połączonych scholi nowohuckich, który mimo chłodnego wieczoru po ulewnym deszczu zapewnił gorącą atmosferę radości i uwielbienia Boga. Jednocześnie na placu przed sceną posługę sakramentu pojednania pełniło kilkunastu księży, a kilkadziesiąt osób modliło się wstawienniczo za wszystkich, którzy takiego wsparcia potrzebowali.
 

Reklama
Reklama

Film zapraszający na wydarzenie

„Atmosfera jest bardzo radosna i dzieje się tu wiele dobrego. Przyszłam tu przede wszystkim pomodlić się z ludźmi z Nowej Huty i za Nową Hutę” – powiedziała Ania, jedna z uczestniczek spotkania. „Zostałem tutaj zaproszony przez znajomych, którzy są współorganizatorami tego wydarzenia. Nie sądziłem, że przeżyję coś nowego i świeżego, a tak się właśnie stało” – przyznał inny uczestnik, Krzysztof.

Oceniając wydarzenie biskup Damian Muskus podkreślił, że to taki przedsmak Światowych Dni Młodzieży w Polsce. „Odżywa ten klimat ewangelizacji Krakowa sprzed kilku lat. Widać wiele twarzy spragnionych spotkania z Jezusem. Bardzo się cieszę, że mogłem tutaj być przez chwilę i zakosztować tego klimatu” – powiedział.

Reklama
Reklama

Na drugi, sobotni dzień wydarzenia będą się składać m.in. spotkanie o kursie Alfa, piknik rodzinny, warsztaty gospel, turniej piłkarski bp. Grzegorza Rysia czy spotkanie „Betesda – czy chcesz być zdrowym?”. O godz. 20.00 zaplanowano Mszę św. Poszczególne punkty drugiego dnia akcji ewangelizacyjnej w Nowej Hucie będą trwały od 9.00 do 24.00.

Spotkanie środowisk Nowej Huty, dla których istotne są pytania o życie, wiarę i wartości, pod hasłem „Jestem! W Hucie”, odbywa się na terenie nowohuckiego Centrum Rozwoju Com-Com Zone (ul. Ptaszyckiego 6, Kraków). Szczegółowy plan sobotniej części wydarzenia dostępny jest TUTAJ.


luk / Kraków

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę