Nasze projekty

700 kobiet pielgrzymowało nocą do Matki Bożej Pocieszenia. „Mam za co dziękować i o co prosić”

VIII Nocna Pielgrzymka Kobiet z Radomia do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy odbyła się z soboty na niedzielę. "Nocą łatwiej się skupić na modlitwie. Nic nas nie rozprasza" - mówiła jedna z uczestniczek.

fot. Rycerze Kolumba w Polsce/facebook.com

Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa: Kościół Chrystusowy drogą do zbawienia”. Organizatorami marszu byli Rycerze Kolumba Rady 14004. Pątniczki na drogę pobłogosławił bp Marek Solarczyk.

Organizacja nocnej pielgrzymki dla kobiet jest odpowiedzią na głosy płynące od żon, matek i córek pątników, które również zapragnęły wyruszyć na pielgrzymi szlak – mówi proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu i kapelan Rycerzy Kolumba ks. Wiesław Lenartowicz. Swoim licznym udziałem w pierwszej pielgrzymce w 2016 roku, kobiety udowodniły zasadność corocznego jej kontynuowania – powiedział ks. Lenartowicz.

Pielgrzymkę po raz ósmy zorganizowali Rycerze Kolumba. To już nie jest tylko lokalna pielgrzymka, ale diecezjalna. Uczestniczą w niej panie z różnych miejscowości. Najstarsza uczestniczka w tym roku ma 84 lata. Każda z kobiet niesie własną intencję. One są różne. Modlą się o nawrócenie swoich dzieci, powrót do zdrowia członka rodziny. Później nam mówią, że ich modlitwy zostały wysłuchane – poinformował Adrian Pawłowski, dyrektor ds. PR Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce i Rady 14004 w Radomiu im. MB Częstochowskiej.

Reklama

„Nocą łatwiej się skupić na modlitwie”

Kobiety na pątniczy szlak wyruszyły z parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Apel Jasnogórski poprowadził bp Marek Solarczyk. Dzisiaj, kiedy stajecie tutaj w parafii MB Częstochowskiej, kiedy w ten sobotni wieczór, w tej godzinie Apelu Jasnogórskiego, śpiewaliśmy: „Jestem przy Tobie, pamiętam i czuwam”, to przywołujemy tę wyjątkową prawdę o wierności Maryi, o wierności, jaką Chrystus wnosi do wspólnoty Kościoła, jako jego Głowa, jako Oblubieniec dla Oblubienicy, o wiernej miłości. I tego wam życzymy i o to się modlę i to będę zawierzał Bogu w mocy Bożego błogosławieństwa, aby ten czas modlitwy, czas pielgrzymki, ten duchowy czas, czas wiary umocnił tę wierność dla Boga, ale i wierność w waszych małżeństwach, w rodzinach, wierność w naszej wspólnocie Kościoła – mówił bp Solarczyk.

Atmosfera jest super. Idą same kobiety. Jest bardzo sympatycznie. Nocą łatwiej się skupić na modlitwie. Nic nas nie rozprasza. Mam za co dziękować i o co prosić Matuchnę – mówiły uczestniczki pielgrzymki. Pielgrzymowanie zakończyła Msza św. w sanktuarium w Starej Błotnicy.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę