Nasze projekty

Aneta Liberacka: księża prowadzą do Boga również dzięki swoim pasjom

"Księża są takimi samymi ludźmi jak my. Dlatego w tym cyklu pokazujemy ich przez pryzmat pasji, przez którą mogą również prowadzić do Pana Boga" - mówiła Aneta Liberacka w Radiu Warszawa. Redaktor naczelna Stacji7 opowiedziała o cyklu "O księdzu mowa".

Cathopic

Często obraz księdza w Polsce jest wykrzywiony, ale też niewiele wiemy o duchownych, którzy są blisko nas.

Pomyśleliśmy w redakcji, że każdy z nas spotkał księdza, który go poprowadził w jakąś dobrą stronę. Zrobiliśmy listę takich księży, których znamy, chcielibyśmy o nich poczytać i po kilku minutach mieliśmy zapisanych ponad 50 nazwisk. To niesamowite, że tylu księży nas otacza, a tak naprawdę nie wiemy do końca kim są – mówiła redaktor naczelna Stacji7.

„O księdzu mowa”, to również cykl, który opowiada o przeróżnych pasjach księży, którymi zarażają młodych, co pomaga im również w ewangelizacji.

Reklama
Reklama

Księża są takimi samymi ludźmi jak my. Dlatego w tym cyklu pokazujemy ich również przez pryzmat pasji, ponieważ to pokazuje, że poza powołaniem i ewangelizacją mają też pasje, przez którą mogą prowadzić do Pana Boga – podkreśliła Aneta Liberacka.

ZOBACZ: Weronika Kostrzewa o cyklu „O księdzu mowa”: Człowiek sam w sobie jest interesujący

Kiedy podzielamy te same pasje, to – jak dodała – „cząsteczkę siebie w tym księdzu i może łatwiej mu nas dzięki temu poprowadzić”. Jak zauważyła, nie chodzi też o to, że „każdy ksiądz musi coś wymyślać, bo samym Słowem Bożym nie doprowadzi się człowieka do Boga”.

Reklama
Reklama

Absolutnie. Chodzi o to, że łatwiej jest nam pewne rzeczy zrozumieć, jeśli jest to coś bliskiego, co sami kochamy w życiu – mówiła.

ZOBACZ ARTYKUŁY W CYKLU


16 lat w sutannie i 35 za obiektywem. Ks. Mariusz Wedziuk

Reklama

Biegający rektor. Ks. dr Przemysław Kwiatkowski


Modlitwa, ewangelia i bańki mydlane. Ks. Teodor Sawielewicz


Santiago de Łeba – by nie ustać w drodze.Ks. Zenon Myszk


kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę