Nasze projekty

Akademicka Droga Światła przeszła w Krakowie. „Bądźmy dalej takim światłem”

W czasie nabożeństwa Drogi Światła bp Robert Chrząszcz zachęcał studentów: "bądźmy takimi ludźmi, którzy żyją z pasją, porządnie, którzy są światłem".

fot. Archidiecezja Krakowska/Flickr

Duszpasterstwa akademickie Krakowa przeszły z Wawelu na Skałkę w nabożeństwie Drogi Światła, które poprowadził bp Robert Chrząszcz.

Tegoroczna Akademicka Droga Światła rozpoczęła się adoracją Najświętszego Sakramentu w katedrze na Wawelu. Wejdźmy na drogę spotkań ze Zmartwychwstałym – drogę, która swoim światłem przemieniła całą naszą rzeczywistość – mówił na początku nabożeństwa bp Robert Chrząszcz.

Na trasie między Wawelem a Skałką, nad bulwarami wiślanymi zatrzymywano się przy kolejnych stacjach odczytując rozważania przygotowane przez Dominika Dubiela SJ.

Reklama

Na zakończenie nabożeństwa biskup podziękował studentom za świadectwo ich wiary. To jest wielka nadzieja, która płynie w ciemności tego świata. Bądźmy dalej takim światłem – mówił. Zwrócił uwagę, że jeszcze w katedrze odmówiono modlitwę o beatyfikację Heleny Kmieć. Biskup przywołał świadectwo o Słudze Bożej: „Helenka była światłem. Znikała i pojawiała się z prędkością światła. Ogrzewała jak światło. Żyła porządnie, z pasją i szybko”. Moi drodzy, bądźmy takimi ludźmi, którzy żyją z pasją, porządnie, którzy są światłem. Światłem, które pokazuje właściwą drogę. Światłem, które też ogrzeje. Światłem, które pomaga nie błądzić w ciemnościach – zachęcał studentów jeszcze raz dziękując im za ich świadectwo.

ZOBACZ TEŻ: “Droga. 28 kroków do Światła”. Książka o Bożej miłości w twoim życiu

Ks. Krzysztof Porosło podziękował biskupowi, a także ojcom paulinom ze Skałki i proboszczowi parafii wawelskiej. Za konkretne posługi w czasie nabożeństwa były odpowiedzialne poszczególne duszpasterstwa – Na Miasteczku – za śpiew, Mrowisko – niesienie nagłośnienia, WAJ – czytanie rozważań, Św. Anna – sprawy formalne, a za koordynację całości – Beczka, której duszpasterz podziękował zaangażowanym osobom i grupom.

Reklama

W czasie tegorocznej Akademickiej Drogi Światła modlono się o uzdrowienie dla Julii z DA św. Anny, która po operacji przebywa w śpiączce. Ks. Krzysztof Porosło zachęcał, aby tę modlitwę kontynuować w kolejnych dniach.

Przed końcowym błogosławieństwem bp Robert Chrząszcz poprosił studentów, aby z uwagi na trwający w Archidiecezji Krakowskiej Kongres Eucharystyczny więcej czasu poświęcili na Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu.

Droga Światła, podobnie jak Droga Krzyżowa, ma czternaście stacji, które oparte są o wydarzenia z Nowego Testamentu

Reklama

KAI, kh/Stacja7

książka droga

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę