Abp Skworc do nauczycieli: dziękujemy, że cierpliwie dzielicie się swoją wiedzą

Abp Witkor Skworc z okazji Dnia Edukacji Narodowej skierował słowo do nauczycieli i pracowników oświaty, którym podziękował za przekazywanie wiedzy młodemu pokoleniu oraz podejmowanie wyzwań związanych z nauczaniem w czasie pandemii koronawirusa.

Abp Skworc podziękował nauczycielom za trud przekazywania wiedzy oraz pracę w trudnym czasie pandemii, która wymusiła dostosowanie nauczania do „nowej i nieprzewidywalnej rzeczywistości”.

Słowa uznania kieruję do wszystkich pracowników oświaty, którzy podejmują trudne wyzwania nauczania i wychowania młodego pokolenia w tym niespokojnym czasie. Obyśmy wszyscy potrafili wykorzystać te trudne doświadczenia w celu budowania lepszego świata i przemiany ludzkich serc.

Na nauczycielach – jak podkreślił – spoczywa bardzo wielka odpowiedzialność za kształcenie młodych ludzi oraz przygotowanie ich do dorosłego życia.

Reklama
Reklama

Dlatego dziękujemy wam za to, że cierpliwie dzielicie się swoją wiedzą i kompetencjami, że ukazujecie piękno człowieczeństwa i otaczającego świata.

Ordynariusz katowicki nawiązał również do słów papieża Franciszka, który kilka lat temu powiedział, że „nauczanie to nie tylko praca zawodowa, lecz nawiązywanie relacji, wymagające całkowitego zaangażowania”.

Oby to zaangażowanie i wkład w kształtowanie przyszłych pokoleń było zawsze zauważone i docenione, zwłaszcza przez rodziców waszych uczniów.

Reklama
Reklama

Abp Skworc życzył nauczycielom oraz wszystkim pracownikom oświaty „wytrwałości, zawodowych sukcesów oraz satysfakcji z pięknej i trudnej pracy z dziećmi i młodzieżą”.

kh/archidiecezjakatowicka.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę