Nasze projekty

Abp Skworc zaprasza mężczyzn do Piekar Śląskich. „Niech ojcowie pielgrzymują razem z synami”

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego w Piekarach Śląskich odbędzie się pielgrzymka stanowa mężczyzn do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

fot. archidiecezja katowicka

Metropolita katowicki w komunikacie, który odczytywano w parafiach w minioną niedzielę, przypomina hasło obecnego roku duszpasterskiego: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Ważnym wyznaniem wiary są praktyki religijne, osobista modlitwa, a zwłaszcza uczestnictwo w niedzielnej Mszy św., co umożliwia nam „niedziela Boża i nasza”, o którą walczyliśmy w Piekarach Śląskich od dziesięcioleci: by była wolna od przymusowej pracy i niedzielnego handlu ‒ pisze arcybiskup Wiktor Skworc.

Abp Skworc podkreśla, jak ważnym w archidiecezji katowickiej i metropolii górnośląskiej wyznaniem wiary jest udział w pielgrzymkach do lokalnych sanktuariów. Zwłaszcza dwie pielgrzymki ‒ majowa mężczyzn i sierpniowa kobiet do Matki Bożej Piekarskiej, które weszły w krwiobieg życia religijnego na Górnym Śląsku.

Motywem przewodnim najbliższej pielgrzymki jest dziękczynienie za wizytę papieża Jana Pawła II w Katowicach-Muchowcu w 1983 r. Jako pokolenie pamiętających to wydarzenie chcemy dziękować za dar tego spotkania oraz przypomnieć główne wątki papieskiego nauczania o ewangelii pracy, a przy okazji stanąć murem przy Janie Pawle II, na nowo odkryć aktualność Jego nauczania i poprowadzić na spotkanie z Nim młodsze pokolenia ‒ zachęca hierarcha.

Reklama

Do udziału w spotkaniu zaprasza wszystkie pokolenia. Niech ojcowie pielgrzymują razem z synami, a dziadkowie z wnukami. Niech w Piekarach będą reprezentowanie wszystkie parafialne wspólnoty, niech to pielgrzymowanie zorganizują wspólnie duszpasterze i rady duszpasterskie oraz ruchy i stowarzyszenia, zwłaszcza zrzeszające mężczyzn i młodzieńców ‒ czytamy.

Jak zauważa arcybiskup, po raz pierwszy na piekarskim wzgórzu staną Rycerze Jana Pawła II, którzy formalnie rozpoczynają swoją działalność w archidiecezji katowickiej. W modlitwie na piekarskim wzgórzu będzie uczestniczył metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz, który wygłosi homilię oraz pasterze Kościoła z górnośląskiej metropolii i biskupi z krajów misyjnych. Abp Skworc prosi o modlitwę w intencji pielgrzymów i pielgrzymki, „aby jej owoce były trwałe i widoczne w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym”.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę