Nasze projekty

Abp Skworc: Szczepionkom mówimy – tak. „Tęsknimy za normalnością”

"Wyrażenie chęci zaszczepienia się jest związane z poczuciem odpowiedzialności za siebie i bliźnich" - powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Podkreślił także rolę osób wierzących w internetowym dyskursie na ten temat, zachęcając: "bądźmy tam jako chrześcijanie".

W rozmowie hierarcha zauważył, że wszyscy jesteśmy wezwani do odpowiedzialności za drugiego człowieka i dlatego powinno się skorzystać z tej metody walki z pandemią, jaką jest szczepienie. Etyczne wątpliwości co do szczepionki rozwiązują dokumenty Stolicy Apostolskiej – Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, a także Zespołu ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski – dodał abp Skworc.

PRZECZYTAJ: Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych KEP: Szczepienie jest wyborem dokonanym w sumieniu

Zapytany, czy powrót do szkół klas 1-3 to znak, że również duszpasterstwo parafialne dzieci i młodzieży zacznie działać jak dawniej, metropolita zadeklarował, że „jako Kościół kierujemy się zarządzeniami sanitarnymi władzy państwowej”. Dodał także, że „wszyscy tęsknimy za normalnością” i zwrócił uwagę na niepokojące informacje dotyczące nowej mutacji wirusa. Zachęcił, by w tej kwestii wykorzystać możliwości informatyczne. Nie sądźmy, że w sieci jesteśmy anonimowi. Bądźmy tam jako chrześcijanie! – zaapelował.

Reklama
Reklama

ZOBACZ TEŻ: Papież Franciszek: Wszyscy powinni przyjąć szczepionkę

os, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite